Cestování bez hotelů

Pokud chcete cestovat opravdu jako dobrodruhové, nebo spíše chcete zažít skutečný život mimo pozlátko hotelových recepcí a pokojů s klimatizací, musíte začít cestovat jinak. Udržitelně, chudě a přesto bohatě na zážitky. Jedině tak si totiž utvoříte nejen skvělé vzpomínky, ale zároveň utvoříte i vaši vlastní osobnost. Zůstat někde v zahraničí několik měsíců je to nejlepší, co můžete pro sebe udělat. Otevřou se vám totiž dveře, o kterých jste ani nevěděli. A budete rádi, že jste jimi prošli.

horolezec

Erasmus

Pakliže jste student či studentka, musíte vyjet alespoň jedenkrát na Erasmus. Je to něco čarovného, celá zkušenost toho, že žijete v zahraničí a jíte jiná jídla a mluvíte jiným jazykem je prostě něco, co si musí každý člověk prožít, protože je to teprve v ty nejtěžší okamžiky, kdy zjistíte, že se v životě musíte spolehnout jenom a hlavně na sebe. Je v pořádku požádat o pomoc, je v pořádku cítit se nešťastný, ale nikdy by zdroj neměl být nalezen někde mimo. Na Erasmu zažijí mladí lidé tolik zábavy, že se tomu často nevyrovná už nic jiného, i když – kdo ví, život je jedno velké dobrodružství.

cestovní doklady

Zahraniční zkušenost s prací

Vykašlete se na zažité pořádky a vyrazte pracovat do zahraničí. Nemusí to být permanentně, můžete se kdykoliv vrátit, hlavně pokud budete někde v Evropě. Ale i když vyjedete někde za hranice, například na půl roku, zjistíte, že je to úplně jiný svět odlišný od toho vašeho. Pracovat a žít v zahraničí vás přivede na úplně jinou rovinu existence a hlavně, zažijete tolik legrace a srandy, že na to budete celý život vzpomínat. Žít se spolubydlícími z různých koutů světa, snažit se nějak spolu popasovat výzvami, které vás čekají a do toho pořádně zapařit anebo jen hrát karty po večerech a pít, dokud neusnete na židli ve společné kuchyni – i o tom je život a mladý člověk by tohle měl zažít. Není to o tom – mít to snadné, ale je to hlavně o požitku z těžkostí, které vás čekají.

Solo cesta

Pokud se vydáte cestovat sami po Evropě, děláte něco neskutečného. Vycházíte totiž naprosto ze zažité komfortní zóny a vyčleňujete se od stovek jiných lidí. Najednou získáte obrovský odstup od života. A budete se divit, co takový odstup dokáže. Zažité pravdy rozboří a naprosto vás přetvoří. A hlavně vám ukáže, že zábava je velice subjektivní pojem a někdy i těžkosti, které ostatní lidé slýchávají s hrůzou, jsou pro vás vlastně zábavné vzpomínky, které si uchováte až do posledních dní.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články