Bavte se

Když už jsme jednou na světě, neměli bychom se za všech okolností soustředit jenom na to, abychom přežili, abychom měli zajištěné základní životní potřeby. Je třeba si takovou existenci i zpříjemňovat, aby nám bylo dobře nebo aspoň snesitelně. A k tomu, aby nám bylo co nejlépe, slouží logicky zábava.
Bavit se je v podstatě nezbytné. A ten, kdo se bavit nedokáže, vede život, jaký mu snad nikdo nezávidí.

hudební vystoupení

A že nevíte, jak se bavit? Jakou zábavu si zvolit, aby to bylo to pravé?
To je těžké. V tom vás sice lze inspirovat, jenže skutečně dobrá rada je tu nad zlato. Leckdo vám sice může něco doporučit, ovšem poradí vám to, co dělá dobře jemu. A protože jsme my lidé různí, nemusí nám dělat dobře to, co jiným. To, co je pro jednoho zábavou, druhého nudí či dokonce štve, a pochopitelně i naopak.
A tak je třeba si najít to pravé osobně. Zjistit, co by nám bylo po chuti a k čemu máme logicky i splnitelné podmínky, a pak se do toho pustit tehdy, když si chceme vylepšit náladu. A věřte mi, že jsou doby, kdy takový pozitivní impuls potřebujeme jako sůl.
Někdo se tak může vypravit za kulturou, někdo třeba za něčím plytkým. Někdo si může něco kutit v soukromí, zatímco druhý dovádět uprostřed divokého reje. Někdo může preferovat knihu, jiný pro změnu fotbal, jeden může laškovat s děvčaty, zatímco jiný vyrazí třeba do lesa na houby.

pomalované dítě

To vše je zábava. Ale tím zde uvedeným ještě formy zábavy ani zdaleka vyčerpané nejsou. Těch může být daleko víc. Určitě byste tu dokázali uvést příklady i sami za sebe. Klidně tak učiňte, chcete-li. A hlavně nezůstávejte na půli cesty, a neskončete jenom u úvah o tom, co by vás mohlo těšit. Z toho je totiž záhodno si i vybrat to pravé a pak se tomu věnovat. Protože je to jednoduše zábava.
A zábavy není v našem světě nikdy dost. Protože kdyby jí dost bylo, nedávali by v televizi to, co má prý být zábavné, co ale žádná zábava není. Tedy pro mne. Jiného to možná naopak baví.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články