Neseďte doma, seďte na kole

Konečně tu máme čas, kdy míváme nejčastěji volno. Myslím tím skutečné volno, nikoliv to z uplynulých měsíců, kdy sice leckoho z nás nepustili do práce, ale zároveň ani ven, takže se většina volna trávila doma.
Konečně už nemusíme nezbytně sedět mezi čtyřmi stěnami, a ten, kdo má volno, si tohoto může skutečně začít pořádně užívat.

dres_Kenny_Racing_Indy_White_Red_1

Jak?

Co takhle vyrazit dejme tomu do přírody? A to ne jako nějací mastňáci autem, ale s využitím vlastních sil? Nejlépe na kole, protože tak člověk neskončí jenom v nejbližším okolí svého domova, ale navštíví a pozná i vzdálenější okolí?
Teď už se takovému počínání vesměs meze nekladou. A chceme-li vyrazit na nějaký ten cyklovýlet, proč by ne? Stačí na sebe přece navléknout cyklistické oblečení, dejme tomu cyklistické kraťasy, dres na kolo a raději i rukavice na kolo a hurá vstříc nevšedním zážitkům, tomu, na co jinak v ostatních částech roku, nejednou hektických a ke shonu nás nutících, nemíváme čas.
Teď ten čas máme. Máme ho více a možná dokonce víc než dost. Stejně jako míst, jež může navštívit každý, kdo má nějaké to nejlépe celoodpružené kolo. Tedy bicykl, na kterém je jízda vždy potěšením.

PRISM_18_2

Stačí si vymyslet trasu nebo klidně i nechat vše na náhodě. A každého polaská pohled na onu známou krásnou zemi, zemi českou, domov můj. A také váš.
Ať už nás řídítka zavedou kamkoliv, určitě bude takový výlet stát za to. Protože znáte univerzálně příjemnější kratochvíli? Možná i ano, ale já osobně ne. A tuto si můžeme dopřávat všichni, protože už dávno našince netrápí ani těžká kola, o nichž se kdysi rýmovalo ‚chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina‘, ani chronický nedostatek součástek. Dnes seženeme všechno nezbytné i nadstandardní vybavení snadno, neméně lehce se dá případně zařídit i oprava či údržba našeho kola a další záležitosti. Jen ty šlapající nohy musíme mít vlastní a udržovat si je v kondici osobně.

A proto neotálejte. Šup, batoh na kolo na záda a jedeme!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články