Outdoorové oblečení – běžná součást našeho šatníku

Od oblečení pro aktivní trávení volného času očekáváme především pohodlné nošení a také přizpůsobivost v každém ročním období a každých povětrnostních podmínkách. Vytahané teplákové soupravy minulého století už dávno skončily v propadlišti dějin. Dnes máme mnohem náročnější požadavky, a proto raději na výlet nebo sport oblékneme outdoorové kalhoty a outdoorové bundy.

sportovní oblečení

  • Čím se odlišují od běžného oblečení?
    • Pochopitelně střihem, který musí dokonale sedět.

Materiál, který nezklame

Základem, bez kterého by nebyl výsledek 100 %, je ale materiál. Musí být prodyšný, ohleduplný k naší pokožce, a především nás musí chránit proti prochladnutí. Jedním z nejmodernějších materiálů je G-1000, který pochází z dílny švédské společnosti Fjällräven.

  • Pod tímto označením se skrývá hustá tkanina složená ze 65 % polyesteru a 35% bavlny.
  • Tkanina je navíc ošetřená Grónským voskem, který zajistí vysokou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.
    • Vaše tělo tak bude chráněno nejen vůči vodě, ale i větru.

Tento materiál se osvědčil natolik, že se využívá nejen pro výrobu oblečení, ale i batohů a prakticky veškerých textilních potřeb pro outdoorové aktivity. Při správné péči navíc vydrží v nezměněné kvalitě i náročnou turistiku a špičkové sportovní výkony.

modrá mikina

Střih oblečení přináší řadu dalších možností

Outdoorové bundya outdoorové kalhoty jsou navíc vybaveny celou řadou kapes a úložišť. Odpadá tedy starost, kam uschováte mobil, mapu, psací potřeby, svačinu, pití a další nezbytnosti. Střih outdoorového oblečení je propracován do nejmenšího detailu tak, aby umožnilo neomezený pohyb i při náročné horské turistice. Další výhodou outdoorového oblečení je jeho estetická stránka. Elegantní střih totiž rozhodně nebrání tomu, abyste ho nosili jako běžné oblečení do města nebo zaměstnání.

  • Některé outdoorové bundy mají ještě jeden bonus navíc.
  • Tím je speciální kapsička, kterou můžete odepnout a vzít kamkoliv s sebou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články