Každý rok partnerství je velkou zkouškou

Být ve vztahu znamená mít jistotu, bezpečí, oporu a lásku v tom druhém. Není však snadné v něm setrvat, pokud se nepoperete s problémy a stereotypem, který se po několika letech soužití s vaším partnerem nevyhne ani vám.
Některé páry počítají roky, které mají za sebou ve společnosti toho druhého a jiné si naopak váží každou minutu, kterou můžou strávit po boku svého partnera. Jak ale docílit toho, aby jiskra mezi vámi nevyhasla a byli jste spokojeni ve vztahu několik let?pár na lavičce

První rok vztahu je zpravidla pohádkový

Jistě jste to už minimálně jednou prožili. Počáteční chvění, pocit, že bez toho druhého nemůžete žít a potřeba mu být nablízku kdykoliv je to jenom možné, patří do začátků každého nového vztahu, ve kterém se ocitnete.
Tyto chvíle ovšem pominou, i když to možná neplánujete, a to dokonce i v případě, že váš protějšek milujete celým svým „já“. Když se ovšem v takové fázi ocitnete, věřte, že je to jenom dobře. Znamená to, že se vaše životní hodnoty posunuly na jinou úroveň, kdy jste schopní prožít s partnerem nejen to dobré, ale čelit i zkouškám, které nejsou příjemné.

Spokojenost v partnerství můžete prožívat i po letech

Není žádným překvapením, že v období, kdy to mezi vámi skřípe nebo stojíte před rozhodnutím, které negativně působí na váš vztah, se pouto mezi vámi prohloubí. V případě, že prožijete i špatné zkušenosti, při kterých ovšem budete držet při sobě, máte velkou šanci k tomu, setrvat s partnerem už po zbytek života a ve spokojeném partnerství.šťastný pár
Je totiž ze všeho nejdůležitější, nenechat se zlomit okamžikem, který se zdá být nepřekonatelný, ale postavit se mu čelem a bojovat o to, abyste ho společně ustáli.
Pro některé lidi je nemožné žít s člověkem několik dlouhých let bez toho, aby byli oba pořád šťastní a spokojeni, ale skutečnost je taková, že kouzlo harmonického vztahu tkví v trpělivosti, úctě k tomu druhému a ve vzájemné toleranci nedostatků a osobnosti, kterou každý z vás má.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články