Oblékáme dívky: 4 rady, jak vybavit dívčí šatník

Nepodléhejme žádným genderovým stereotypům, ale stále je pravdou, že dívčí šatník má jistá specifika oproti typicky klučičímu šatníku. Dneska jsme si proto připravili několik tipů, na co se při výběru oblečení pro holky zaměřit. Především se ale snažte zohlednit to, čemu se daná slečna ráda věnuje, jestli je spíše divoženkou pobíhající po lese nebo klidnou dívkou preferující odpoledne u knížky.

1. Legíny pro všechny příležitosti

Hodí se k šatům, pod softshellové kalhoty nebo zimní kombinézu, jen tak k delšímu tričku. Mohou být dlouhé na zimu, tříčtvrteční na jaro a po kolena na léto. Dívčí legíny jsou nejpohodlnějším kouskem dívčích šatníků, k němuž se dnes uchylují nejen dívky, ale i dospělé ženy, protože pohodlí je zkrátka základ. Volte kvalitní materiály, vyberte si zateplené a nezateplené varianty a vždy mějte několik barevných variant, aby se dobře kombinovaly.

24520-2_divci-leginy

2. Šaty nesmí chybět

Podstatnou část roku se šaty nezdají jako nejpraktičtější kus oděvu. V zimě je potřeba doplnit je o punčocháče a košilky, ale v létě jsou naopak tím nejpříjemnějším, co můžete malým slečnám nabídnout. Vzdušnost a volnost šatů a sukýnek se v parných dnech nevyrovná žádným kraťasům. Budujte proto ve svých dcerách lásku k tomuto kousku oblečení už od dětství.

3. Ven, i kdyby trakaře padaly

Povinným bodem každodenního dětského programu by měl být za všech okolností pobyt venku. Proto i dívčí šatník vybavte vším potřebným: pořádnými gumáky, dívčí jarní bundou z vhodného materiálu, pohodlnými nepromokavými kalhotami a v zimě nezapomeňte teplou bundu, zateplené kalhoty a dobré boty. Jen tak vybudujete dítěti zdravý vztah k přírodě a pobytu v ní.

23305-1_divci-sustakova-bunda

4. Kvalitní pyžamo pro kvalitní spánek

Často opomíjeným kouskem je dívčí pyžamo, a přitom je správné noční prádlo základem pro kvalitní spánek. Nepořizujte dívkám příliš brzy noční košile, které se v noci často vyhrnou a překáží, raději sáhněte po klasickém dvoudílném pyžamu, které bude svým materiálem a střihem přizpůsobeno aktuálnímu ročnímu období.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články