Hygge recept na štěstí

Klid a pohodička právě míří k nám domů a přichází rovnou ze severu. Slovo pochází původem z dánštiny, stejně tak jako tento životní styl. Co vlastně prezentuje? On se dá totiž přeložit velmi volným způsobem a to asi jako, pohoda, klid, útulno. Nicméně jsou to slova, která potřebujeme získat do svého života, abychom se nenechali válcovat stresem. V podstatě zde je to takový recept na jedinečné štěstí. A přiznejme si, někdy skutečně stačí se schoulit do oblíbeného křesílka, zachumlat se do deky, zapálit svíčku nebo rovnou několik a dát si nějaký dobrý drink, kterému ani nemusí vévodit alkohol. A pokud v tomto stylu budeme mít zařízený i interiér, tak to vůbec nemusí být pro lidskou psychiku tak špatné. Jenom hygge je spíše o umění si vychutnat tu pohodičku, než abychom se soustředili na design.styl bydlení hygge
Nábytek
Tady základem musí být pohodlnost a je jedno, zdali křesla nebo sedací soupravy. Zkrátka se sem musí pěkně zapadnout. Zabořit a relaxovat. Přirozeně v ložnici by měla tím pádem velká a pohodlná postel. Vzhledem k tomu, že se jedná o severský přístup k bydlení, tak tady nejsou na místě nazdobené předměty nebo výrazné barvy. Spíše je nejdůležitější samotné osvětlení. A to není divu, že je na něj kladený důraz, jelikož v těchto částech země jsou dlouhé zimy a brzy je tma. Také nesmí chybět knihovna a spoustu odkládacího prostoru.
Barvy
Typické jsou teplé barvy, které uklidňují. Jako základ je bílá, ale doplněná například čokoládovou, béžovou atd. Na textiliích jsou většinou pastelové barvy a mnohdy i norský vzor.moderní bydlení
Materiály
Prim tady bude hrát vždycky dřevo a kožešiny nebo kůže. To všechno společně působí útulně a uklidňujícím dojmem.
Doplňky
Rozhodně textilní doplňky, polštáře, deky, přehozy, ale i kusové koberce, které mají dlouhý vlas, který imituje kožešinu. Podnosy na nápoje, spoustu různých světýlek, krby nebo krbová kamna atd.
Hygge je hlavně o pohodě, proto interiér bude i v tomto stylu a především se zde budou cítit velmi dobře majitelé domu nebo bytu a jejich příznivci.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články