Zdraví z přírody – zázvor

Chytili jste nějaký bacil a raději se chcete v tomto ohledu spolehnout na přírodní léčbu než na tu chemickou, která by zbytečně zatížila váš organismus? Na nachlazení existuje hned několik zázraků z přírody. Jedním z nich je třeba ZÁZVOR, který je právem nazýván přírodním antibiotikem. Kromě účinků zázvoru, které oceníte během nachlazení má tento kořen také další prospěšné vlastnosti pro lidské zdraví. Svoje uplatnění si ale najde také v kuchyni, kdy se používá třeba při vaření a pečení různých pokrmů.zázvorový čaj
Účinky zázvoru na zdraví:
Zázvor bývá často užíván v těhotenství v různých podobách, protože je o něm známo, že zklidňuje žaludek a zmírňuje nevolnosti, které spousty žen v prvním trimestru potkávají. Dále má také protizánětlivé účinky, posiluje imunitní systém, detoxikuje a také je účinným pomocníkem při boji s rakovinou. Dále pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, skvěle působí také při obtížích s pálením žáhy.
Skvělý pomocník nejen při nachlazení a chřipce
Jakmile začne sezóna nejrůznějších nachlazení, viróz a chřipek, rozhodně se vyplatí mít doma po ruce pomocníka v podobě zázvoru. Takový čaj se zázvorem, citronem a medem totiž dokáže hotové zázraky a pomůže vám se rychleji vykurýrovat, a to bez chemie.kořen zázvoru
A v jaké podobě zázvor používat?
Pro zázvorový čaj využijete čerstvý kořen, který stačí jen oloupat, nakrájet nebo nastrouhat a zalít vroucí vodou. Sehnat také můžete jeho podobu v prášku, tabletách nebo pastilkách. Proti nevolnosti zase můžete pořídit zázvorová lízátka.
Tento přírodní lék by u vás doma v zimním období určitě neměl chybět. Díky tomu, že ho budete mít neustále po ruce vás tak nezaskočí žádné nachlazení a viróza a vy si budete moci doma připravit léčivý šálek čaje z něj. Je to zkrátka pomocník k nezaplacení, a to nejen při chřipce a nachlazení, ale i na další obtíže.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články