Proč se tak bojíme jo-jo efektu po zhubnutí?

Některé ženy mívají celoživotní trápení, co se týká hubnutí a bojují s tím celý život. Inspirujte se tedy nějakou ověřenou dietou, když už nechcete zajít k lékaři a poradit se s ním. Jestliže netrpíte žádnými závažnými zdravotními problémy, vyzkoušejte pouze zaručenou dietu. Ale počítejte s tím, že nestačí držet jen dietní stravování, ale řídit byste se jím měla už po celý život. Nestačí měsíc, dva, tři se omezovat v jídle, ty zdatnější k tomu přidají ještě aerobní cvičení nebo jakýkoliv jiný aktivní pohyb, ale vaše celková změna musí přijít i pro další roky.

obézní ženy na procházce

Vy sice zhubnete, když budete dodržovat všechna pravidla, která máte, ale jakmile se navrátíte k původním stravovacím a životním návykům, kilogramy opět vesele poskočí na váze směrem nahoru. A to proto, že tělo má prostě paměť a tu nevymažete během jednoho či dvou měsíců. Jestliže žijete životem plným hojnosti jídla s minimálním pohybem deset, dvacet let – dáte nám asi za pravdu, že to už je pěkná řádka let na to, aby si tělo zapamatovalo, kam všude musí opět přidat tuky, které jste za dva měsíce „shodila dolů“.  A to skutečně udělá, když následující den po dietě si opět začnete dopřávat to, co před dietkou. Ono to jinak ani neumí.

Paměť prostě nevymažete. Jen si vzpomeňte na nějakou nemilou příhodu, která se vás, milé ženy, velmi citlivě dotkla. Někdo vás odmítl, neoprávněně nařknul a vy si tu hořkost nesete hluboko v sobě po celý zbytek života. Prostě na to nezapomenete. A jak chcete po svém tělu, aby zapomnělo, jak jste se stravovala před dvěma měsíci? Ono to prostě také nezapomene, ani nemůže, ale když změníte naprosto svůj životní rytmus a budete ho pravidelně po několik měsíců a let dodržovat, svůj organismus tak přesvědčíte, že to myslíte vážně a tělo přehodnotí svou paměť. Jen tak nesklouznete po tvrdé dietě opět k jo-jo efektu. Jenže to chce odhodlání a chuť něco změnit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články