Mocná síla islandského lišejníku

Islandský lišejník neboli pukléřka islandská je v přírodní medicíně velmi oblíbeným produktem. Jedná se o keřovitý lišejník, který roste především v severních oblastech na vlhkých lesnatých kopcích. A právě na severu je tradiční léčivou bylinou. Vyskytuje se ovšem i ve střední Evropě a v Asii. Je skvělým přírodním antibiotikem a antivirotikem. Pokud vás tedy skolilo nějaké to nachlazení a nechcete užívat léky, můžete vyzkoušet tuto oblíbenou pomoc z přírody.

islandský lišejník

Obsah cenných látek:
–          léčivé slizy
–          lišejníkové kyseliny
–          lichenin
–          isolichenan
–          pektin
–          jód a minerální soli
ÚČINKY
Produkty z islandského lišejníku pomáhají potlačovat viry a bakterie. Toto přírodní antibiotikum oceníte zejména pokud vás trápí kašel nebo bolest v krku. Při kašli pomáhá usnadnit vykašlávání hlenů.
Pomáhá ale i jinde, konkrétně v oblasti trávicí soustavy. Dokáže si totiž poradit s průjmy, záněty žaludku a střev. Pomáhá zmírňovat i žaludeční vředy. Zároveň i celkově posiluje organismus. Pro obsah jódu pomáhá harmonizovat funkci štítné žlázy.
Laboratorní výzkumy dokonce prokázaly i to, že tato rostlina pomáhá zmírňovat dopady HIV na lidský organismus.
Kromě vnitřního použití lze odvar z lišejníku použít i vnějšně. Působí tak blahodárně na popáleniny, hnisající rány nebo vředy.

lišejník

PRODUKTY Z ISLANDSKÉHO LIŠEJNÍKU
Tuto rostlinu můžete užívat v podobě čaje nebo odvaru. Prodává se také v podobě sirupů anebo pastilek. Je tedy jen na vás, jaká forma užívání konkrétně vám vyhovuje.
Užívání islandského lišejníku nemá žádné vedlejší účinky. V případě předávkování jen hrozí trávicí obtíže.
Pořiďte si některý z produktů s islandským lišejníkem do vaší domácí lékárničky a mějte ho tak kdykoliv po ruce. Při prvních příznacích nachlazení začněte s užíváním a již brzy začnete pozorovat jeho blahodárné účinky na váš organismus.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články