Dřevo jako přírodní materiál, který vás kouzlí svou variabilitou

Současným interiérům vévodí přírodní materiály. Primárně je to hlavně dřevo, které zde můžeme objevovat v nejrůznějších podobách. Pro někoho se jedná možná o materiál, který je nemoderní a vyžaduje příliš velkou údržbu, proč mu ale nedát šanci? Nábytek z masivu vypadá přece nad čekávání dobře a parketové podlahy ještě stále nenašly důstojného soupeře. Dřevo se vyznačuje dlouhou životností a jen málokterý materiál dokáže stárnout s grácií stejně jako dřevo. V řadě odborných časopisů v kategorii – inspirace najdeme řadu zajímavých tipů, jak zakomponovat dřevěné prvky do interiéru. My vám dnes ukážeme, jak s takovým přírodním materiálem pracovat.

Dřevěné schodiště
 
Dřevo jako osobitý prvek, který strhává pozornost
Jedno se musí tomuto materiálu nechat, dokáže na sebe strhnout pozornost. Výrobky ze dřeva do interiéru vnáší osobitou krásu, kterou je dobré vyzdvihnout a nikoliv potlačit dalším materiálem. Další prvky do interiéru tak vybírejte s rozmyslem, přehnané kombinace by celkový dojem mohly narušit. Při výběru dřeva se řiďte nápomocným pravidlem tří. V interiéru se snažte použít maximálně tři druhy dřevin, které jsou ovšem v harmonii. Je pochopitelné, že jinak bude vedle sebe vypadat dub-ořech a jinak bříza a wenge.

Dřevo v interiéru
 
Variabilita dřeva
Jednou z podstatných výhod je variabilita dřeva, co se týče umisťování v interiéru. Skvělou službu udělá jak v rustikálním tak moderním prostoru a nikdo se nad jeho nepatřičností nepozastaví. Ať už se jedná o v poslední době velmi moderní minimalistický vzhled nebo rustikální interiér, dřevo bude vždy vypadat dobře.
 
Barvy, které nechají vyniknout jeho kráse
Jistě není zapotřebí představovat kombinaci dřeva a bílé, která funguje vždy. Bílá je velmi neutrální a proto umožní dostatečný prostor dřevu k vyniknutí. Bílá přitom nemusí být hlavní dominantou stěn, ale je možné jí uplatnit i na nábytku či dekoracích.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články