Inspirujte se severským stylem

Téměř do celého světa se rozmohl severský životní styl, který v sobě snoubí estetičnost, design, praktičnost a především útulnost. Téměř každý z nás ve spojení s interiérovým designem či životním stylem všeobecně zaznamenal pojem jako je scandi, nordic nebo hygge. V základu jsou téměř totožné, tvoří je přírodní materiály a jsou známé pro svou osobitost a útulnost. Představte si minimalistický interiér, který ovšem není chladný a nevlídný, ale naopak z něj vyzařuje příjemná atmosféra a pohoda. No a ve zkratce máte povědomí o severském stylu. Pro severský styl jsou dominantní světlé neurální tóny barev, stejně jako barva moře. A nesmíme opomenout kožešiny, vlněné deky a plédy, které jsou jen tak ledabyle rozloženy na sedací soupravě nebo pohodlném křesle.

Moderní interiér
 
Spokojený život, který se prolíná v interiéru
Seveřané jsou lidé, kteří přímo překypují laskavostí, štědrostí a pohodou. Tyto vlastnosti se snaží vštípit i do svých domovů a tak není divu, že se v podobně laděném interiéru nejde snad ani cítit špatně. Designovým interiérem rozhodně nechceme docílit toužebných a závistivých pohledů případných návštěv, ba naopak chceme vytvořit interiér, ve kterém se budeme my sami cítit dobře. Je přeci v našem zájmu vytvořit domov, ve kterém se nám bude dobře bydlet i žít. Interiér by měl nejenom vypadat dobře, ale být i plně funkční a vládnout v něm soulad a přesně tuto myšlenku zastává severský styl bydlení.

Otevřené prostory
 
V řadě publikacích v kategorii – inspirace nebo bydlení najdete řadu zajímavých článků o tomto stylu bydlení, neboť patří v posledních letech mezi vyhledávané styly, do kterých je stylizována řada domácností. Seveřané se nebojí ani experimentů, které by ostatní možná odradili. Kombinace nových a starých kousků nábytku sice může pro někoho působit nevzhledným dojmem, ale právě to je jedna z myšlenek tohoto stylu bydlení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články