Hypotéka přesně na míru vašim požadavkům

V bankách máme na výběr hned z několika různých druhů hypoték, což může pro mnohé znamenat ztížené rozhodování. Pokud se podíváme na ty nejběžnější hypoteční úvěry, tak jedním z nich je právě hypoteční úvěr na bydlení. Ten slouží k zafinancování vlastního bydlení, ať už se jedná o koupi nemovitosti, stavbu či rekonstrukci rodinného domu a bytu. Jelikož se jedná o účelový úvěr, jeho úroková sazba je velmi příznivá.

plán domu

Druhým typem hypotečních úvěrů jsou americké hypotéky, ze kterých můžete peníze čerpat dle vlastního uvážení – studium, cestování nebo třeba rekonstrukci rodinného domu. Pokud ovšem chcete hypotéku využít na nákup domu či bytu, tento druh hypotéky je zcela nevhodný. Jednak musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou a u tohoto druhu hypoték je často stanovená maximální výše půjčky a nehledí se tak na odhadní cenu domu či bytu, který chceme hypotékou financovat.

Krom bankovních domů můžeme ještě narazit na různé úvěrové produkty od nebankovních společností. Ti jsou známé hlavně malými půjčkami, přitom řada z nich už má v nabídce i hypoteční úvěry. Mnoho lidí jim dává před bankami přednost, neboť nabízí svým žadatelům benevolentnější podmínky ve splácení, i získání úvěru. Zorientovat se mezi nepřeberným množstvím nejrůznějších nabídek může americká hypotéka kalkulačka, které dokáže podle vašich kritérii a finančních možností doporučit správný produkt a vypočítat optimální částku splácení.

počítání financí

Mějte na paměti, že hypotéka je rozhodnutí, které není radno unáhlit. Přeci jenom do určité míry zasáhne do rodinného rozpočtu. Ještě před návštěvou banky, případně nebankovní společnosti, si dobře spočítejte, kolik jste schopni měsíčně odvádět ze svých příjmů, tak aby nebyl ovlivněn váš životní standart, a ještě jste byli schopni tvořit finanční rezervu. Ta by měla sloužit coby pojistka v případě nenadálé neschopnosti splácet.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články