Dostupné bydlení

Jedním z hlavních životních plánů většiny Čechů je pořídit si vlastní bydlení, a to, pokud možno co nejdříve. Díky tomu ho budou schopni splatit ještě dříve, než se dostanou do penze. Jenže tento plán má pár zásadních trhlin. Asi tou největší je cena obytných nemovitostí, která je dnes vyšponována do neuvěřitelných rozměrů. Řeč však není pouze na českém hlavním městě, kde je to už tak nějak standard, ale i o menších obcích. Tam byly byty ještě před pár lety finančně docela dostupné, nicméně i to se už mění, a sice velmi rychle. Získat dnes hypotéku navíc není pro středně příjmové rodiny ničím jednoduchým. Tudíž se valná část obyvatelstva musí nuceně smířit s celoživotním žitím v nájmu.

Puzzle dům

Je jasné, že nejde o žádnou tragédii, nicméně mít vlastní střechu nad hlavou je přáním, které je postaveno na racionálních základech. Není tedy s podivem, že část lidí si jde tvrdě za svým, a když nemohou sehnat cenově zajímavý byt, spokojí se klidně i s některou z mobilních dřevostaveb Lavarohouse.

Jsou docela levné

Na rozdíl od standardních obytných nemovitostí nejsou mobilní domy zatíženy tak vysokou cenou. nestaví se totiž dlouhá léta, ale jsou zkonstruovány během několika málo týdnů. i proto jich je na trhu docela dost a v případě zvýšené poptávky budou plynule přibývat. Celoroční bydlení není možné v každém typu. Ideální jsou k tomuto účelu primárně nejnovější verze, které jsou již relativně prostorné a zároveň často i skvěle vybavené. Samozřejmě, že stále nejde o bydlení, které by bylo vhodné pro větší rodiny, nicméně dva až tři lidé mohou v mobilních domech poměrně pohodlně žít. Více už však raději ne.

Silueta domu

Chata na léto

Mnoho lidí nemá problém s tím najít si bydlení, ale rádi by nějakou chatku. Ty jsou však také hodně drahé, takže není divu, že mobilní domy se využívají i k rekreaci. Není potřeba kvůli tomu kupovat některou z moderních verzí. K výše zmíněným účelům bohatě postačí něco méně komfortního, nicméně daleko levnějšího.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články