Rozvod anebo to nějak spolu vydržíte …?

Vaše manželství trvá již pěknou řádku let, že si už ani nevzpomínáte, jak jste se seznámili a co tomu předcházelo. Máte pocit, že vám život jaksi protekl mezi prsty jako když vezmete písek do svých dlaní a rozevřete doširoka své prsty a díváte se, jak písek jako živoucí voda teče, až máte dlaně prázdné. A přesně takový pocit máte dnes, když se podíváte do svého srdce. Manželství jste věnovala spoustu síly, péče, vychovali jste spolu krásné a chytré děti, které jsou dnes už dospělé a dovedou se o sebe samy postarat. Jen už nemají čas se na své rodiče přijet častěji podívat. Jakž takž splní svou „povinnost“ zúčastnit se oslavy vašich jmenin, narozenin a pak se ještě všichni alespoň občas sejdete u příležitosti vánočních svátků. Zdá se vám to málo?

klíč k srdci

Možná ano, možná ne. Jenže, pomněte, že vaše děti mají své rodiny, své trable a trápení a nechtějí vám dělat starosti, už vše chtějí a měly by řešit samy. V dnešní době je čas nedostatkovým zbožím, zpravidla mají mladí i více zaměstnání, aby mohli plnit své povinnosti, splácet hypotéku na byt, na dům, ve kterém žijí. Je třeba zajistit volný čas školním dětem, lyžařský výcvik, plavecký výcvik, různé zájmové kroužky. Máte talentovaná a nadaná vnoučata? Můžete být hrdi! Ale jen jejich rodiče ví, jakou částku musejí vynaložit na hokejovou výstroj jejich talentovaného syna. Anebo je vaše vnučka výjimečná plavkyně?

muž s ženou hledí do budoucnosti

I když se to nezdá, i tento zájem je třeba financovat – super plavky, poplatky, doprovázení na tréninky a soutěže, dojíždění na mistrovství, která se běžně konají i na druhém konci republiky, neplacená volna, protože pokud dítě vrcholově sportuje, rodina mnohdy obětuje i dovolenou, jen aby svého potomka mohla doprovázet a být mu oporou.
A i kdyby vaše dospělé děti žily běžný život bez nadpřirozených sportovních výkonů svých ratolestí, neočekávejte, že vás budou navštěvovat každý den či týden.  Je na vás, abyste oprášili své dřívější zájmy a koníčky a začali se věnovat sami sobě a nezahořkli na nevděčné děti. Problém někdy bývá v nás.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články