Lipno plné zážitků

Když se řekne Šumava, tak si mnozí představí ten božský klid, panenskou přírodu a čerstvý vzduch. Jenomže i zde se již mnohé změnilo a tato oblast prošla podstatnými úpravami. Některé změny jsou celkem dost velkého rázu a dají se pomalu přirovnat k největšímu zábavnému parku. Přesně taková je oblast samotného Lipna, která nabízí rozhodně nejvíce atrakcí a to jak pro dospělé, tak děti a rozhodně žádné roční období není překážkou.Lipno s loděmi
Království lesa
Park, který je asi nejžádanější, nabízí mnoho zajímavostí z oblasti života lesa. Je pravdou, že právě les byl velkou inspirací, když tento projekt vznikal. Můžeme si tak přiblížit a vůbec pochopit, jak se v lese pohybují zvířata a vůbec celkově pobyt v něm. Také zde nechybí živé kozičky jako zpestření.
Stezka v korunách stromů
Úplně první výstavba v České republice, která je po celé své délce bezbariérová, což umožňuje neskutečný zážitek i pro ty, kterým nějakým způsobem nohy neslouží. Cestou jsou různé zastávky, kde se může kdokoliv vzdělávat a nádherný výhled je poté sladkou odměnou.
Lanovka, kola, koloběžky, bobová dráha
Adrenalinové zážitky, které nám mohou poskytnout různé stezky, jsou svým způsobem skvělým zážitkem pro všechny. Nahoru lanovkou a dolů hurá na koloběžkách, po trase, která má necelé 4 km. Cyklistika je zde spíše poklidná, ale nicméně cyklistická trasa spojuje jednotlivá zajímavá místa, která stojí za zhlédnutí. Bobová dráha je zcela bezpečná a poskytne klidně zážitek jak dospělým, tak dětem. Kdo přece jenom si rád odpočine, tak pro změnu ocení vodu, místní pláže a přirozeně vodní sporty. stezka do korun stromů na Lipně
Romantika? Proč ne
Není třeba jezdit na drahé zahraniční dovolené. Různá zákoutí právě Lipna poskytnou mnoho romantiky a soukromí. Břeh Lipna má po obvodu téměř 150 km a mnohdy stačí jen sjet z cyklostezky a hned máme před sebou prostory k objevování nejen pro koupání, ale rovnou i pro pěkný piknik v naprostém soukromí. Zábavy je zde skutečně dostatek a tak si každý přijde na to své.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články