Jak posílit imunitu u vašich dětí?

Sychravé podzimní a zimní počasí sebou přináší několik nepříjemných situací. Tou, kterou zaregistruje každý z nás je kratší den, tedy dříve se stmívá. Mnohdy chodíme i do práce i z práce za tmy. Další věcí je samozřejmě ochlazování, častější deště, silný vítr a někdy i sněhové přeháňky. Tyto faktory kromě toho, že nám mohou být poměrně nepříjemné, vedou i k tomu, že častěji propadáme chorobám jako nachlazení nebo chřipka. Mnohdy s nimi bojujeme celé toto období. A co teprve naše děti?podzimní krajina
Děti jsou ve vývinu. Kromě celého jejich těla se vyvíjí i jejich imunita. Zvlášť menší děti často trpí nemocemi typu rýma a kašel, neumějí se jí prostě ještě přirozeně bránit. Špatnou zprávou je to, že úplně zamezit výskytu těchto onemocnění není možné, ale něco přece jen pro naše zlatíčka udělat můžeme. Snažit se jim přirozeně imunitu zvyšovat? Jak na to? Možná vás některé body překvapí!

  • Správná strava

Samozřejmě na trhu narazíte na spoustu vitamínů a produktů, které vašemu dítěti zlepší imunitu. Mohou pomoci, ale většinou se dají tyto vitamíny získat přirozeně ve stravě dítěte. Zvlášť v dnešní době, kdy je možné zakoupit nejrůznější druhy ovoce a zeleniny v jakémkoliv ročním období. Strava dítěte by měla být vyvážená a už od mala byste měli aktivně několikrát denně nabízet ovoce a zeleninu, je jedno zda vařenou nebo syrovou. Záleží pak na výběru dítěte. Důležitým krokem je také to, abyste na tom pracovali společně. Pokud dáte dítěti jablko, vy si dejte jablko také, musíte mu jít vzorem.léky proti chřipce

  • Vycházky a pohyb

S dětmi už od malička by se mělo chodit ven, aby si zvykli také na jiné prostředí. Třeba, že fouká vítr nebo i může trochu pršet. Zjednodušeně řečeno, děti, které chodí ven jen v ukázkovém počasí a potom jednou zmoknou, budou hned nemocné. Na rozdíl od těch, které od vycházky jen tak něco neodradí. Samozřejmě to není rada k tomu chodit s dětmi na vycházky v prudkých deštích nebo bouřkách, sami posoudíte, kdy to ještě jde. Nic nezkazíte tím, když dítě bude chodit do pohybového kroužku, který je možné také navštěvovat velmi brzy jako plavání nebo cvičení. Ne nadarmo se říká ve zdravém těle, zdravý duch!

  • Bez přehnané péče
  • Chcete, aby vaše dítko vyrůstalo v čistotě? Jasně! Ale všeho moc škodí. I přehnané opečovávání, při kterém desinfikujete neustále každý centimetr kolem vašeho dítěte, brání posílení jeho imunity.
  • Přiměřené oblečení

Občas se setkáváme s nadměrně nabalenými dětmi. Také to není dobře. Hodně běhají, zpotí se a naopak spíš nastydnou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články