Čas pro sebe

Máte rádi chvíle, kdy si můžete užít čas sami pro sebe? Že se to moc nestává, je normální. Každý má spoustu starostí kolem dětí, domácnosti nebo domácího mazlíčka a čas na sebe se zkracuje až je ho velmi málo nebo žádný. Jak si užít čas, které by patřil jenom vám? Dáme vám pár zábavných rad, čemu se věnovat a jak si odpočinout. Nemusíte nikam chodit, vystačíte si doma. Ovšem musíte být doma sami. Žádné děti, manžel, partner ani rodiče. Jinak nikdy nedocílíte úplného klidu a pohody. Nakonec se pustíte do práce, která vám doma už dlouho leží a nic se s ní neděje. Opravdu se někdy věnujte jen sami sobě. Krásně si tak odpočinete a načerpáte novou energii na spoustu denních povinností.

káva

  • První takovým odpočinkem je posezení u dobré kávy. Když máte doma kvalitní kávovar, který vám namele kávu čerstvou, je to velká výhoda. Máte ji připravenou hned a nezabere vám to ani pět minut. Vůně se line celým bytem a vy si můžete sednout na terasu nebo balkon a užívat si slunečních paprsků. Teplé dny vám krásně hrají do not. Když by bylo moc teplo, udělejte si ledovou kávu třeba i s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou s vaječným likérem. Rozhodně vás krásně osvěží. A co by to bylo posezení s kávou bez zákusku? Ten rozhodně nesmí chybět. Ať už zvolíte kupovaný zákusek z vaší oblíbené cukrárny nebo domácí buchta, koláč nebo dort. Vše se počítá a cukr vám pohladí vaše napjaté nervy. Klidné posezení u kvalitní kávy a dobrého zákusku je jeden odpočinků, který můžete zvládat každý den. Udělejte si půl hodinky pro tento rituál.

manikúra

  • Druhým odpočinkem pro ženy může být domácí péče o nehty a obličej. V klidu si můžete na obličej nanést čistící nebo hydratační masku a při tom se pustit do úpravy nehtů na rukou. Manikúra je důležitá, neboť dáváte ruce na obdiv každý den. Krásně upravené lůžka zbavená staré kůžičky, vypadají daleko lépe. Můžete na ně nanést váš oblíbený lak, který v letních dnech může být výrazný. Vždyť léto k tomu vybízí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články