Co dělat, když láska odejde?

V každém životě se setkáte s těmito okamžiky. Kdy vzájemná láska vyprchá do neznáma, a vy se cítíte opuštění, i když hned vedle vás spí osoba, kterou jste dříve bezmezně milovali. Možná to byla jen chvilková láska, která nyní vyprchala, a vy jste se nyní nějakou shodou okolností ocitli na místě, kde jste nikdy nechtěli dojít. Může se to stát úmyslně, může se to prostě jen tak přihodit, můžete k tomu dojít na vaší životní cestě. V momentě, kdy odejde láska, je nutné položit si několik otázek.

polibek

Mohu pokračovat dál?

Vždycky byste měli rozvažovat a to pořádně. Co jste spolu vybudovali? Co vás táhne k sobě? Co se vám na tom druhém líbí? Člověka pravděpodobně nikdy nezměníte, může se však zdát, že jste do vašeho života pozvali trochu nudy a stereotypu. To ale přeci nejsou problémy nepřekonatelné! Vždycky se dá vše oživit, pokud se na to oba dva nevykašlali. Zkuste se o těchto pocitech pobavit s partnerem či partnerkou. A to upřímně! Bez vzájemného osočování, svalování viny či dalších ne zrovna prospívajících věcí.

Láska odešla do jiného místa

Častokrát zjistíte, že se vám někdo líbí více než váš partner či partnerka. To je naprosto normální. I lidé ve šťastném manželství občas zatouží po někom jiném. To je prostě biologie, a kdo se jí vzpírá, tak ho brzy umoří. Otázkou však je, co dělat, když pro někoho jiného vzplanete? Tady už toho moc nepomůže, musíte se zkrátka sami sebe zeptat, co doopravdy chcete.

láska

Inspirace na konec

Někdy se prostě musíte rozhodnout. Může to být dobré rozhodnutí z dlouhodobého hlediska, ale taky špatné. Dvě věci si ale zapamatujte. Nelitujte ničeho – žijte. Protože jednou, až se ohlédnete zpátky, budete to vy sami, kdo bude vzpomínat. A hlavně čiňte vše tak, abyste byli šťastní. A tím nemyslíme, abyste se smáli a radovali od rána do noci, ale abyste byli spíše spokojeni. A to je rozdíl! Šťastni jsme v určitých chvílích, spokojeni můžeme být ale většinu času. Tak se nad tím pořádně zamyslete!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články