Češi více nakupují na internetu

V předvánočním čase se to nákupy jen hemží. Sice byly obchody zavřené a nemohli jsme pravidelně utrácet peníze, ale pomohli jsme si jinak. V době karanténních opatření způsobených Covid-19 stoupl mnohonásobně internetový prodej. Češi objevili a zamilovali si dodávku zboží až do domu, kde vás netrápí nákupní košíky, jen ten, do kterého vkládáte zboží na netu. A že se plní pěkně rychle! Není nic snazšího než usednout k počítači, vyhledat svůj oblíbený obchod, co se týče potravin, drogerie, elektra, domácích spotřebičů anebo ošacení.

prodej po internetu

Obchody vědí, jak na potencionální zákazníky. Nabízejí různé slevy a jakmile se jednou zaregistrujete, podmínkou bývá zpravidla odběr jejich newsletteru, který chrlí téměř každý týden, pak vás zásobují informacemi, jaká je zase kde sleva. A na slevu Češi dobře slyší. A kolotoč se točí dál. Zachytili jste se drápkem – a nekup to, když je to tak levné! A možná hromadíte věci, které byste si jinak nekoupili.
Zastavte a kupujte jen to, co skutečně potřebujete anebo když si chcete udělat radost. Ale nenechte si vnucovat, byť drobnosti, které vás neuspokojují a doma by se jen hromadily. Jednou z lákadel internetových prodejců:

nákup on line

Ukončíte objednávku a hned vám vyskočí okno, že si můžete že cenu, za kterou nikde jinde nedostanete ještě toto, anebo tamto a zároveň přes obrazovku probíhá sdělení, že tyto výrobky zakoupilo před vám spousta zákazníků a jako by to nestačilo, ještě se začne odpočítávat čas. Aby ve vás vyvolali ne snad paniku, ale stres, a vy se musíte ihned rozhodnout. Většina lidí to přejde, ale stále se najdou zákazníci, kteří skočí na lep prodejci, a ještě byť v poslední vteřině si nepotřebné věci dokoupí. Buďte proto ostražití a kupujte opravdu jen to, co potřebujete a nenechte sebou manipulovat. Buďte vy pánem situace, a nikoliv internetoví prodejci.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články