Každý se baví jinak

Už dávno se traduje, že s úsměvem jde všechno líp. A něco na tom určitě bude, i když pochopitelně není smích v nejedné situaci zrovna žádoucí. Muži třeba zrovna nepřijde vtipné, pokud se obnaží před svou novou známostí a tato se při pohledu na okrasu jeho těla začne smát a není k uklidnění, ne vždy je nadšený ten, kdo vyvolá smích okolostojících tím, že spadne do kanálu a podobně. Ale přesto se my lidé rádi smějeme, zábava nám nebývá cizí. A protože bych rád vyloudil úsměv na vašich tvářích, jeden humorný příběh bych tu pro vás měl.

sladký úsměv

Existuje jedna rodina, tvořená matkou, otcem, synem a dcerou. Plus občas i babičkou z matčiny a dědou z otcovy strany.
Matka je tu ženou, která se ze všech svých sil snaží, aby byla ona rodina aspoň trochu funkční, jenže se jí to v podstatě nedaří. Protože ji její syn často ignoruje a s manželem – přitroublým alkoholikem to nemá také ani trochu snadné.
Tento manžel, alkoholik nejednou bez zábran a ducha mdlého, který dělá jednu hloupost za druhou, má zcela paradoxně vysoce zodpovědnou funkci, na kterou nestačí a ve které dnes a denně ohrožuje životy lidí široko daleko. Ale nikdo ho z práce nevyhodí, i když mu šéfuje skutečný zlovolný despota, se kterým vydrží jenom jeho věčný patolízal.

barevní smajlíci

Tento otec pak krajně neblaze působí na svého syna, který je hyperaktivní a co chvíli má nějaký průšvih a být to u nás, byl by už rodině zřejmě dávno odebrán.
Je s podivem, že aspoň dcera tu za něco stojí. Ta je inteligentní, zvídavá a snaživá snad až příliš, vysoce motivovaná ke studiu. A jak už tomu, tak bývá, nejednou trpí kvůli zlomyslnostem a alotriím svého bratra a otce, kteří jí házejí klacky pod nohy.
Babička se tu objeví jenom zřídka, protože po ní jde už dlouhou řadu let policie, děda je pak už starý, senilní a nejednou i uprostřed věty usíná.
A tato rodina žije a snaží se nějak fungovat, což pochopitelně vlastně ani moc nejde. Protože tu negativní vliv mužské části zcela maří snahy části ženské. A tak je to jeden malér za druhým.
To je legrace, že? To jste se nasmáli!
Cože? Nenasmáli? Vy nemáte rádi televizní Simpsonovy?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články