Kosmetické vychytávky z vaší kuchyně

I doma ve vaší kuchyni můžete mít suroviny, o kterých jste ani netušili, že jsou vlastně takovými kosmetickými vychytávkami. Otevřete si domácí kosmetický salón a využijte běžné suroviny, které používáte.

olivový olej

Zázračný olivový olej
Olivový olej je skvělý nejen na vaření. Můžete ho totiž využít třeba na vaše vlasy. S těmi totiž dokáže hotové zázraky. Je jako stvořený pro zacelený roztřepených konečků a vyživení suchých a poškozených vlasů. Vaší hřívě také dodá patřičný lesk.
Kromě vlasů můžete olivový olej použít také na vaši pokožku. Poradí si se suchou a šupinatou kůží, které dodá potřebnou hydrataci a výživu.
Věděli jste, že olivový olej můžete použít dokonce i na zuby a dásně? Ano je to vskutku tak. Pravidelnou masáží pomocí olivového oleje posílíte vaše dásně. A ze zubů dokáže odstranit pigmentové skvrny způsobené konzumací čaje, kávy a červeného vína.
Zdravé avokádo
Avokádo je zásobárnou cenných vitamínů, minerálů a dalších živin. Hodí se proto nejen ke konzumaci, ale také k vnějšímu použití. Vyzkoušet ho můžete třeba k výrobě domácí pleťové masky. Pomůže vám minimalizovat vrásky a vyhladí pleť. Po použití bude vaše pokožka hladká a vyživená.

ovesné vločky
Ovesné vločky nepatří jen do kaše
Trápí vás suchá pokožka? Vyrážky nebo ekzém vám nejsou cizí? Připravte si výživnou koupel, která je vhodná právě pro osoby se suchou nebo ekzematickou pokožkou. Jednoduše rozemelte hrnek ovesných vloček na jemný prášek a přidejte do vaší koupele. Na škodu není ani přidání trošky olivového oleje, který pokožku zvláční a zjemní.
Účinky jedlé sody na pleť
Potýkáte se s černými tečkami? S těmi si poradí jedlá soda. Stačí jen smíchat jedlou sodu s vlažnou vodou tak aby vznikla hustá pasta a tuto směs nanést na obličej. Nechte působit 10 minut a poté důkladně opláchněte. Ideální je použití této masky po teplé koupeli, kdy jsou póry otevřené. Účinek se tak znásobí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články