Polštáře: Jak vybrat správný materiál?

Mnoho lidí nevěnuje příliš velkou pozornost výběru polštáře a přikrývky. Velmi často koupí to první, co jim padne do oka. To je ale velká chyba! Vybírat bychom primárně měli to zboží, o kterém víme všechny potřebné informace – materiál, původ, vlastnosti atd. V dnešní době už by neměl být problém nic z toho u zboží dohledat. Pokud tomu tak je, raději se produktu vyhněte. Podle zjištěných informací se totiž snadněji rozhodnete, zda ho zakoupit či nikoliv.

Nadýchané peřiny

Dáváte přednost polštáři z paměťové pěny nebo stále ještě nedáte dopustit na klasiku v podobě polštáře vycpaného peří? Patříte mezi alergiky a tak upřednostňujete syntetiku nebo naopak dáváte přednost ryze přírodnímu materiálu. Vyberte si anatomický polštář, který vám zajistí usínání jako na obláčku.

Co třeba mikrovlákno?
V posledních letech je velmi oblíbeným materiálem mikrovlákno, které je navíc ještě často napuštěno uklidňující Aloe Vera. To má totiž příznivé účinky na lidskou pokožku a tak se s ním od jisté doby můžeme mimo jiné setkat krom kosmetických produktů právě i v lůžkovinách. Lůžkoviny s příměsi Aloe Vera jsou vhodné i pro seniory, kteří trpí na bolesti kloubů a svalů.

Čisté lůžkoviny

Polyester
Toužíte po nadýchaných a lehkých polštářích a přikrývkách? Pak se poohlédněte po výrobcích z tzv. dutého konjugovaného vlákna, které tyto vlastnosti lůžkovinám předává. I přes svou lehkost a vzdušnost má navíc konjugované vlákno tepelněizolační vlastnosti, díky čemuž vám pod přikrývkou rozhodně zima nebude. Na rozdíl od přírodních materiálů jako je peří nebo ovčí rouno, neposkytuje konjugované vlákno vhodné prostředí pro roztoče a proto je vhodné i pro alergiky.

Paměťová pěna
Anatomický polštář z paměťové pěny se v posledních letech stal velkým trendem. Speciálně upravená materiál se dokonale přizpůsobí tvaru vaší hlavy a nabídne vám tak maximální komfort při spánku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články