Na aukčních serverech prodáte vše

Pokud se rozhodnete prodat něco, o čem víte, že si bude těžko hledat kupce, pak je nejrozumnější cestou zkusit některou internetovou aukci. Tam máte totiž největší šanci, že se kupec objeví. Na internet chodí denně takové množství lidí, že je téměř jisté, že se objeví někdo, koho vaše nabídka zaujme.

  • Internetové aukce jsou dokonalé zejména v tom, že tu můžete nabídnout i najít prakticky vše.
    • Od zahrádkářských přebytků až po oblečení po Vašich dětech.

animovaný obrázek muže s megafonem před domem – aukce

První, co je zapotřebí udělat, je registrace. Aukční servery se tak chrání proti neseriózním nebo riskantním obchodním transakcím. V současné době se můžete často setkat i s dvoufázovým ověřením registrace. Není na tom ale nic složitého. Po online zaregistrování přijde ještě dopis s kódem, který jednoduše zadáte do systému. A můžete začít obchodovat.

Nikdy předem nevíte, jak to dopadne

Při prodejní akci je nutné dát ke zboží textovou a obrazovou prezentaci, která musí zaujmout. Také je žádoucí vytvořit výchozí cenu a dobu trvání aukce. Registrovaní uživatelé pak mohou přihazovat na aukci, a tak zvyšovat nabídku. A to až do té doby, dokud nevyprší stanovená dražební lhůta.

  • Cenu je zapotřebí určovat s rozvahou.
  • Prodávající si musí být jist, že je ochoten za stanovenou cenu zboží také prodat.
    • Nikde totiž není psáno, že se tato cena rapidně zvýší.
    • Může se stát, že přihodí pouze jeden účastník a cena se tedy zvýší skutečně jen minimálně.

aukční kladívko
Je také třeba počítat s tím, že v případě, že se prodej úspěšně realizoval, zaplatí prodejce provizi z ceny vydraženého zboží. Dobrým nápadem je oboustranné hodnocení. Každý si tak může najít recenze na prodejce nebo kupujícího. Díky tomu je možné se vyhnout potížím do budoucna. Tento systém funguje nejen v České republice, ale různé aukční servery můžete navštívit i ve světě. A to z pohodlí svého psacího stolu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články