Buďte spolu v dobrém i ve zlém. Bude lépe!

Ženy, v poslední době jste roztržité, nespokojené, neustále se zlobíte nejen na děti, ale i na manžela? Dotýká se vás těžká situace okolo koronavirové pandemie a nevíte si rady samy se sebou? Nevíme, zda vás to uklidní, ale ujišťujeme vás, že v tom nejste samy. Je spousta žen, které pociťují na svých bedrech stálou starost, kterou jim nikdo neubírá, naopak musejí dohlížet navíc i na učení se svými dětmi. Mnohé ženy pracují pro svého zaměstnavatele z domova, a přitom nastupují jako učitelky svých dětí, zastupují družinářky, když dětem vymýšlejí denní program, aby je zabavily, zdravotní sestry v případě onemocnění dětí, funkci kuchařky převzaly na sebe okamžikem sňatku.

žena pracuje home office

Ale v této situaci to ženě také nepřidá, když musí rodinu ještě zabezpečit pravidelně snídaněmi, svačinami, teplými obědy a večeřemi a neustále vymýšlet co uvařit a obměňovat denní jídelníček. Pokud děti chodily do školní jídelny, jedna starost mamince odpadla. Jiné matky docházejí do zaměstnání, která také nejsou procházkou růžovým sadem. Lidé jsou v dnešní době nevrlí, nepotkávají se, nekamarádí se. Jsou otrávení a mnohým chybí chvilka popovídání a sdílení svých zážitků. A kamarádky těchto žen jsou na tom podobně jako ony samy. Také doma „bojují“ se školními úlohami, jsou vyčerpané a unavené. Nevidí světýlko na konci tunelu. Musejí zabezpečovat chod rodiny každý den a stále tak pořád dokola, aniž by si mohly alespoň trochu vydechnout. Jsou to velmi náročné dny a okamžiky.
Zde by měli přiložit ruku k dílu i tatínkové a alespoň částečně převzít některé povinnosti, jenž „spadly“ na jejich manželky – na svá bedra.

muž objímá svou ženu

Přece jen muž je ochranitel rodiny, tak by se měl věnovat alespoň zabezpečení rodiny nejen po finanční stránce, ale i když na to není zvyklý – prostě dojít nakoupit. Muži, ušetřete vaši manželku docházejí či dojíždění do obchodů, nejen, že ji to stojí čas, který by tak mohla v klidu věnovat vašim dětem, ale žije neustále ve stresu. Na ženy jsou nyní kladeny velké požadavky a začínají být se silami u konce.
Manželi, vezmi svou ženu do náruče, pevně ji obejmi a přitiskni k sobě s tím, že společně to všichni zvládnete. Stůjte při sobě tak, jak jste si slíbili při uzavření manželství. V dobrém i ve zlém …

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články