Jak si vybrat tu správnou chůvu na hlídání

Nemáte k dispozici hlídací babičky ani dědečky, ale potřebovali byste občas vaše ratolesti pohlídat, abyste si například mohli dopřát večeři pouze ve dvou? Jste s partnerem či partnerkou oba natolik vytíženi, že potřebujete hlídat i během dne, protože vás zavalila práce – a dítě doma zkrátka a dobře nemůžete nechat samotné?
Od toho existují chůvy. Ačkoliv je máme stále spojené spíše s americkými filmy a seriály, naštěstí jsou dostupné i v České republice a jejich služeb můžete využít kdykoliv.

girltime.cz_agslunecnice_cz_01

Děti na prvním místě

Prioritou každé správné chůvy jsou děti. Vaření a úklid jsou až na druhém místě. Perfektní adeptku na hlídání dětí tedy poznáte podle toho, že na prvním místě pro ni bude vaše dítě. To zahrnuje jak péči o jejich potřeby, tak také zajištění dostatku podnětů k jejich rozvoji. Průměrná chůva sedí u dětského hřiště a je pouhým divákem, skvělá chůva se do hry aktivně zapojuje a dítěti dává podněty k rozvoji řeči i psychomotorických vlastností.

Nebojte se zaplatit za kvalitu

Kvalita něco stojí. A v případě, kdy svěřujete své potomky do péče někoho cizího, to platí dvojnásob. Ceny za hlídání dětí se pohybují v rozmezí od 160 do 350 korun za hodinu. Toto rozpětí je uzpůsobeno požadavky na jednotlivé chůvy. Nárazové hlídání je dražší než to pravidelné. Stejně tak si připlatíte i v případě, že vaše dítě mluví cizí řečí.

girltime.cz_agslunecnice_cz_uvodni

Agentury na hlídání dětí

Nebojte se obrátit na speciální agentury, které se hlídáním dětí zabývají. Jejich chůvy jsou prověřené a mají i reference. Je tedy pravděpodobné, že si chůvu vyberete jednoduše. Stačí se agentuře svěřit s vašimi požadavky. Nebojte se jejímu výběru obětovat čas, neboť se vám tato investice (jak časová, tak i finanční) rozhodně vyplatí.
Jestliže máte jasně dané požadavky a víte, co přesně od chůvy očekáváte, najít tu správnou nebude žádný problém.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články