Inspirace hudbou!

Příjemné chvilky máme v mysli někdy spojené s hudbou. Hudba nás inspiruje, rozvíjí v našich představách zážitky, které jsme neprožili, ale o kterých přemýšlíme. Postupně upadáme v zapomnění, jen slyšíme jemné dozvuky hudby. Hudba je všude kolem nás, ale stále je jí málo. Pustíte si rádio a slyšíte relace prokládané hudebními ukázkami. Jsou různé hudební a pěvecké soutěže. Česká televize přenáší opery a operetky, ale v současné době koronavirové se nezkouší a přenosy přes you toube už mnohé nezajímají.

hudební koncert

Tak si oživme koncerty, které se v současné době nepořádají a dostaly stopku. Máte-li doma staré gramofonové desky, oprašte je a zaposlouchejte se do starých „pecek“, které jste obdivovali jako puberťáci. Poslouchejte znovu muziku vašeho mládí a ponořte se ve vzpomínkách do doby, kdy jste vymetali každou dostupnou diskotéku. Jak se kontrolovaly občanské průkazy, jste-li už plnoletí a jak jste vymýšleli různé triky, kterak se na diskotéku přece jen protlačit.

hrající gramofonová deska

Naše parta školního odrostu měla známého číšníka, který nás, študáky tak trochu adoptoval, protože jsme v kavárničce důležitě vysedávali každý den po škole, kouřili „tvrdé Sparty“, ti movitější vytáhli „Ameriky“ a to bylo tehdy něco! Byli jsme mladí a připadali jsme si náležitě dospěle a důležitě s cigaretou v ruce. Byly to ale přesto všechno krásné doby a máme na ně plno vzpomínek. A právě náš „tata“ nás pouštěl na tajňačku na diskotéky bočním vchodem, protože nám zbývalo pár měsíců do osmnáctin a hlavně, bylo nám líto peněz, které jsme měli věnovat na vstup. To jsme je raději utratili za „Bílou paní“ a „Gin fizz. To bylo pitíčko!
Možná jste také prožívali svá studentská léta na zábavách, diskotékách či na plese. Inspirujte se minulou dobou a udělejte si doma vzpomínkový večer. Pusťte gramo na plné pecky a rozdovádějte a roztančete rodinu!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články