Teplé letní dny

Co dělat v horkých dnech? Konečně začalo období tepel a nedýchatelných dnů. Někteří se nemohli dočkat a jiní si už zase stěžují, že je nesnesitelné vedro. Vlastně nikdy se počasí nezavděčí všem. Pokaždé se nám něco nelíbí. Buď je moc zima a deštivo nebo příliš teplo. Málo kdy jsme spokojeni s počasím, které přijde. V teplých dnech, když se teploty dostávají nad třicet stupňů, je těžké něco dělat. Každý se snaží vyhledávat stín a chladná místa. Stejně to mají i zvířata v těchto dnech. Nejlepší je se uchýlit k vodě. Někteří mají doma vlastní bazény a nemusí nikam cestovat. Užívají si slunečné dny a nevadí jim vysoké teploty.

koupání

Ovšem někteří takové štěstí nemají a bydlí v panelovém domě nebo v bytovce. V horkých dnech v nich je nedýchatelno, a proto se spousta lidí uchyluje k vodě. Ať už to je řeka, rybník, přírodní koupaliště nebo uměle vytvořené koupání. Každé ochlazení je přínosné ovšem nedá se to dělat každý den. Když jste větší rodina, nebudete den co den chodit na koupaliště. Bylo by to finančně náročné. Málokdo si to může dovolit.

večerní procházka

Na cestování to rozhodně není. Když už chcete někam jít, vyjděte brzy ráno a v poledne se uchylte někam k vodě nebo do příjemně chlazené restaurace. Jinak se na přímém slunečním svitu upečete. Vhodné jsou výlety v horách. Je tam vždy o pár stupňů méně než v nížinách. Různé soutěsky a skalní útvary. Vytváří chladnější místo díky vlhkosti. Když budete chtít vyrazit v nížinách, tak raději na večer, až se sluníčko unaví a nebude tak silné. Dobře svůj plán aktivit promyslete, ať zvolíte tu nejlepší možnou variantu. Ne každé počasí je vhodné na turistické trasy, které mají kolem dvaceti kilometrů. Někdy je vhodné zvolit raději vodní zábavné sporty, u kterých se budete cítit dobře. I odpočinek je důležitý.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články