Koupelna se sprchovým koutem nebo s prostornou vanou?

Dáváte doma přednost sprchovému koutu nebo máte radši vanu? Co je lepší a jaké mají přednosti? Někteří lidé nedají na vanu dopustit a jiní dávají přednost rychlému opláchnutí ve sprchovém koutu. Jak to máte u vás doma? Někteří s musejí rozhodnout, kvůli malému prostoru nebo nevyhovujícímu provedení. Jiné bydlení, které má dostatek prostoru, volí obě dvě varianty. Uspokojí tak všechny členy rodiny. Není nad to, když si koupelnu můžete naplánovat sami a nejste odsouzený na pronájem nebo již hotovou koupelnu, do které byste neradi zasahovali.

vana

Jako první si projdeme pozitivní věci na sprchovém koutě. V dnešní době se dělají krásné sprcháče. Je moderní nechat si sprchový kout obložit kachličky. Jak po stěnách, tak na podlaze. Takže vám zem netvoří žádná vanička. Je tu pouze odtokový kanálek. Sprchový kout je uzavřený posuvnými dveřmi nebo je chráněný pouze závěsem. Většinou je vybudovaný tak, že svírá alespoň dvě stěny a zbytek je prosklený. Nad hlavou máte velkou sprchovou hlavici, která je pevně připevněna. Od kohoutu vede menší sprcha, která je již manipulativní. Obě mají své kladné věci. Manipulativní můžete v pohodlí umýt celý sprchový kout. A velká slouží k pohodlnému umytí, aniž byste museli něco držet v rukou. Sprcháč slouží k rychlému opláchnutí. Je skvělou variantou v letních dnech, kdy se sprchujete vícekrát denně.

sprchový kout

Druhou variantou máme vanu. Většina lidí vanu používá k odpočinku a relaxaci po náročném pracovním dni. Jsou to chvíle, kdy si můžete užít nerušenou chvilku, aniž by kolem vás létali děti nebo po vás skákal pes. Vana skrývá kouzelný rituál. Můžete v ní odpočívat s dobrou knihou nebo poslouchat relaxační muziku. Někteří milovníci romantiky si berou do vany šampaňské s jahodami nebo víno. Každý odpočívá trochu jiným stylem. Teplé koupele jsou prospěšné pro vaše tělo. Krásně se uvolní svalstvo a zmenší se napětí. Docílíte uklidnění a uspořádání myšlenek.

Obě dvě varianty mají něco do sebe.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články