Soužití s více lidmi, jde to bez problémů?

Kdo by to byl řekl, že se skupina kamarádů proti sobě takto střetne? Mohou to být i malé věci, kvůli kterým si jsou souznějící duše schopny vjet do vlasů. My se dnes podíváme na to, jestli vůbec lze takové soužití přežít a jestli přeci jen není lepší se tak nějak časem odstěhovat?

hlemýžď

Někdy je to problém z domova

Spousta lidí přichází do společného bydlení s cizími lidmi či s kamarády z domova, tedy z místa, kde byly všechny služby zajištěny firmou rodiče s.r.o. A to je možná ten největší problém, který se bude moci překonat. Takové všemocné bytosti totiž za daného člověka udělají takřka cokoliv, minimálně tedy dělají spoustu věcí, kterých si daná osoba ani předtím nevšimla. Uklízení kuchyně, společných prostor, pokoje, mytí prádla a dalšího – to jsou všechno věci, které mnozí moc nechápou. Jak si tedy s tímto poradit? Vždycky je nejlepší začít pěkně od podlahy, řečí a vzájemnou komunikací. Možná si toho jen nevšimli, možná je tam něco jiného. Pokud to někdo nedělá úmyslně, tak je to pravděpodobně jen pohodlnost. A s tím se dá vždycky bojovat.

Společné prostory

Měli byste dbát na to, aby společné prostory byly vždy uklizené, alespoň v rozumné míře. Jinak bude hlavně tento prostor středobodem všech sporů a těm se bohužel nevyhnete, protože možná si budete chtít přivést doprovod, jiné kamarády nebo i rodinu. Vždycky je také fajn nakoupit takový nábytek, který je skladný a hlavně levný, protože společné žití a trvanlivost věcí nejdou dohromady.

vlastnictví

Osobní vendeta

Pakliže má někdo proti někomu osobní vendetu, je nejlepší raději opustit společné bydlení. Vyhrocovat vztahy v tak uzavřeném prostoru se nevyplácí, a to ani z krátkodobého hlediska. Lidé začnou ukazovat prsty, začnou říkat to a tamhle to a pak to jen skončí špatně. Proto pokud zažíváte trable, vždycky se snažte komunikovat – ale nejen stížnosti, ale také vlastní pocity a snažte se také vyjít vstříc. Jedině skrze vzájemnou lásku a pochopení totiž překonáte i ty největší obtíže. A o tom to je, no ne?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články