Zvířecí miláček? Proč ne.

Touží vaše dítě po zvířecím kamarádovi? Pokud přiběhne ze školy s očima dokořán a překotně vám sděluje, že jeho kamarád Pavlík dostal od rodičů pejska a že si přeje také pejska, protože je to rozkošné štěňátko, asi hned nezačnete lustrovat inzeráty. Je dobré nechat „sednout“ tak trochu nadšení vašeho synka či dcerky, ale neodrazujte ho od jeho elánu. Sdílejte s ním jeho radost, protože pohled na dovádějící maličké štěňátko nebo roztomilé koťátko, je vskutku kouzelný a mnohdy jeho zvířecímu kouzlu podlehne i leckterý dospělý.

veselé dítě se psím kamarádem

Jenže dospěláci moc dobře vědí, co znamená pořídit si živou zvířecí duši. Nikdy vás nikdo nebude vítat, když se navrátíte ze zaměstnání, jako váš pejsek, který na vás doma čeká. Vyvádí, jako by vás dva roky neviděl, přitom jste ho ráno pečlivě vyvenčili, váš miláček se proběhl, vyřádil a opět byl uveden do svého pelíšku, kde jste mu vysvětlili, že se odpoledne opět uvidíte. Vrátíte se z práce a váš Beník skáče radostí do stropu, jako byste se vrátili z cesty kolem světa. Pes je zcela bezprostřední a dává vám najevo svou radost a přítulnost. Neočekává od vás nic, jen že ho pohladíte a za to se vám odvděčuje obrovskou a nesmírnou nepodmíněnou láskou. Ale také víte, že občas mohou přijít starosti, co se týče zdraví zvířátek, mohou onemocnět, je potřeba lékařského ošetření, někdy i operace, a to jsou dneska ohromné finanční výdaje.

zvířecí miláček pro dítě

K tomu je třeba přičíst další výdaje na krmivo a když chcete svým miláčkům dopřát to nejlepší, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. K tomu se přidávají vitamíny, různé pochutiny, pelíšky, hračky a v neposlední řadě i jistá povinnost. Už nemůžete na dovolenou kdykoliv, kdy se vám zamane. Jste „vázáni“ péčí o zvířecího miláčka a buď dovolené vzdáte anebo zajistíte náhradní hlídání. Co také moc dobře víte, je každodenní starost s venčením. Takže, i když se venku čerti žení, vy musíte chtě nechtě s pejskem na procházku.
To vše postupně svému dítěti naservírujte ale jen tak, abyste ho zcela neodradili a nechte volný průběh. Jiné to bude u dítěte, které vaši domácnost neustále zásobuje brouky, nalezenými koťátky a jiným zvířectvem. Tady už bude zajištění zvířecího miláčka na pováženou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články