Hádky kvůli penězům vás můžou dohnat i k rozchodu

Z běžného života to znáte všichni. Peníze sice nejsou všechno, ale v nemalé míře ovlivňují naši spokojenost v životě a rovněž i ve vztahu. Nikdo vám však přesně neřekne, kolik je málo a naopak – kolik dostatek, ovšem pokud jich i u vás doma řešíte s partnerkou na denním pořádku, je načase zpozornět a hledat řešení.mince v ruce

Proč se u vás finanční téma rozebírá denně?

Ze všeho nejdůležitější je položit si otázku, kdo z vás doma používá téma ohledně peněžitých prostředků nejčastěji a z jakého důvodu.Rovněž tak není na škodu ujasnit si to, jestli jsou příjmy vás obou společné nebo si jich dělíte na dvě samostatné hromádky.

  • V případě, že váš partner řeší to, co bohužel mnoho mužů v domácnosti, a to vaše utrácení za oblečení nebo jiné zboží, bez kterého se můžete obejít, možná se musíte zamyslet nad tím, jestli to s vašimi výdaji za zbytečnosti opravdu nepřeháníte.

O něco složitější je pak situace, kdy vám peníze schází a vy si marně přejete to, abyste je mohli utrácet. V takové situaci se rovněž dostanete do konfliktu, kdy se s minimem uspokojit nechcete a vyvíjíte tlak na vašeho partnera s tím, že vám větší finanční obnos v rozpočtu chybí.hádka mezi partnery

Jak z toho ven bez nutnosti se hádat nebo rozejít?

Skutečnost je taková, že se už mnoho párů rozešlo díky tomu, že se v jejich běžném rozhovoru pořád dokola objevoval ten samý problém – a tedy peníze. Abyste však nemuseli patřit mezi tuto skupinu, snažte se vaši situaci doma zachránit tím způsobem, že na sobě zapracujete. I nesmírně náročná žena, která touží mít doma nespočet oblečení a kosmetiky, si může přivydělat sama a koupit si tak všechno, po čem touží i bez příspěvku manžela.
Rovněž tak muž, který má více možností k tomu, najít si mimo zaměstnání i brigádu, se může významně postarat o navýšení finanční částky do domácnosti, ve které se hádky kvůli penězům objevují každou chvíli.
Neřešte tedy to, že jich máte nedostatek, ale naopak snažte se zachránit váš vztah a nastolit doma pohodu i tím způsobem, že budete dělat maximum pro zlepšení vaší situace.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články