To chce uvolnit krční páteř

Problém se zatuhlou krční páteří pociťuje každý a zejména pokud jeho zaměstnání je především sedavé a pracuje několik hodin u počítače nebo sedí za volantem. Je ale pravdou, že potíže s krční páteří mají i osoby, které nosí nevhodnou obuv, například jehlové podpatky, těžkou tašku v ruce nebo hozenou na stejné rameno. Problém může vzniknout i z nachlazení nebo průvanu a horší je to o to víc, když jste zpocení. Pokud nějaký problém, bolest nebo ztuhlost pocítíte ještě dříve, než propukne v nehybnost a daleko větší nesnesitelnou bolest, která proniká až do hlavy, tak můžete vyzkoušet některé praktiky pro uvolnění.

krční páteř – lebka

  • Teplo – vyzkoušejte si bolavé nebo ztuhlé tělo nahřát. Krční páteř bezpochyby má ráda suché teplo a tak jí ho dopřejte v podobě ideálního gelového sáčku. Ten se dá velmi dobře ohřát ve vodě nebo i v mikrovlnné troubě. Nejlepší je teplota okolo 50°C, kdy se budou svaly pěkně postupně prohřívat. Dobrá je i elektrická dečka.
  • Masáž – od napětí a bolestí si můžeme pomoci i sami jemnou masáží a postupně tak uvolňovat ztuhlé svalstvo nebo se můžete rovnou zaměřit na ztvrdlé místo. Samozřejmě ideální je odborná masáž, ale ta ihned není dostupná. Nicméně preventivně je třeba se objednat k dobrému masérovi, který odhalí i jiné příčiny, proč je například bolestivá krční páteř.
  • Protahovací cviky – i ty jsou naprosto skvělé na uvolnění krku. Lze se pozvolna uklánět, hlavou do stran, pomalu s ní rotovat kam to jen půjde, předklánět a zaklánět. V každé té poloze chvíli posečkat, prodýchat bolest a prakticky s výdechem ji poslat pryč. Nezapomeňte procvičit obě dvě strany.

masáž krku

Bolesti přetrvávají

I to se může stát a poté je třeba se obrátit na lékaře, který pravděpodobně doporučí fyzioterapii, kde se naučíte odborné cviky a příště když přijde bolest, tak budete vědět, jak s ní zatočíte. Případně pomohou injekce na uvolnění nervů či svalů, kdy jste vše nechali dojít příliš daleko. Naštěstí nic není ztraceno. 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články