Výzdoba domova a přípravy na uvítání jara

Blíží se jaro a již první jarní dny klepou na okno. Venku se začíná oteplovat a vy máte nutkání si něčím pěkným vyzdobit vlastní dům nebo byt. Směle do toho. Můžete pracovat s různým materiálem. Některý najdete venku a jiný si můžete zakoupit. Pak ho různě můžete kombinovat. Můžete se do toho pustit ve velkém nebo jen v menším měřítku. To záleží na tom, jak moc jste do dekorací domova zapálení. Někteří lidé se v dekoracích a výzdobě interiérů a exteriérů moc nepodílejí. Naopak, někteří si dají velice záležet, aby jejich výzdoba zaujala kolemjdoucí a zvedla jim náladu. Stejně tak vyzdobí svůj dům, aby si udělali radost. Vytváření krásného prostředí je pro ně zábavné.

výzdoba

Co všechno se dá použít a jak kombinovat některé materiály si právě řekneme. Nejprve něco o materiálu, který seženeme v přírodě. Takové jarní větvičky kočiček rozhodně vaši domácnost obohatí. Jen jejich vzhled vás přiměje k úsměvu. Krásné chlupaté oválky na větvičkách. Stejně tak může posloužit okrasná vrba. Na větvičky můžete zavěsit ručně kreslené kraslice uchycené na barevných stuhách nebo je kombinovat s barevným peřím, které koupíte v různých zahradnictvích a dekoračních potřebách. Určitě se před jarem začnou plnit velikonočními dekoracemi. Jako jsou postavičky zajíčků napíchnutých na špejlích, které se dají zapíchnout do květináčů nebo figurky kuřátek a slepiček.

přírodní krása

Stejně tak spousta malovaných vajíček. Poslouží vám i domácí vyfouknutá vajíčka, která si můžete přírodně obarvit pomocí slupek od cibule, kopřivy, červené řepy a dalších skvělých barviv, které používali již naše babičky. Můžete některé přiložit i skořápky půlené. Vytvoří to krásný dojem. Nejlépe domácnost doplníte jarními květinami, které mohou zdobit vaše parapety a jídelní stoly. Jen vysazené velikonoční osivo vypadá velmi dobře. Stačí krásně zelená travička v pěkném barevném květináči se stuhou. Velikonoce a jako je jedinečnou příležitostí se vyřádit na barevném provedení. Můžete vytvořit barevné věnce na stůl nebo na venkovní dveře. Inspirací je hodně a výběr veliký.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články