S tabletami do bazénu 3v1 bude péče o vodu hračka

Chcete-li si péči o vodu ve vašem bazénu trochu ulehčit a snížit množství používaných přípravků bazénové chemie, pak vsaďte na tablety do bazénu 3v1, které v sobě propojují hned tři důležité účinky na bazénovou vodu. Za prvé vám poslouží tím, že pomohou udržet optimální koncentraci chlóru, jakožto aktivního oxidačního činidla v bazénové vodě. Za druhé se starají o eliminaci růstu sinic a řas, takže nehrozí nepříjemné nazelenalé zabarvení. A za třetí shlukují ve vodě obsažené nečistoty, což vede k projasnění vody a k zefektivnění bazénové filtrace. Pokud si tedy pořídíte šikovné tablety s trojím účinkem, stačí vám jen jeden přípravek na místo tří jiných.

bazének

Nicméně ani při použití těchto trio tablet byste neměli zapomenout na pravidelné měření koncentrace chlóru v bazénové vodě, a především sledování optimálních hodnot pH, na které nemají tyto tablety žádný vliv. V případě, že vaše bazénová voda je příliš tvrdá, nesmíte zapomenout na její změkčování a odstraňování vzniklých inkrustací na stěnách nádrže.

V každém případě je také potřeba dbát na odstranění jiných druhů nečistot jako jsou velké nečistoty v podobě úlomků větviček, listí či hmyzu, které do vody může zavát vítr. S tím vám skvěle pomůže třeba klasická bazénová síťka. Naopak drobné znečištění jako je pyl či prach snadno odstraníte s pomocí výkonné bazénové filtrace, která by v žádném případě neměla chybět v každém větším bazénu. Její pořízení si mohou odpustit jen majitelé drobných zahradních brouzdališť a dětských bazénků.

relaxace

Filtrace se totiž postará o to, že veškerá bazénová voda projde za daný časový interval filtračním médiem, ve kterém se zachytí veškeré nežádoucí nečistoty, které do vody nepatří. Právě se zachycením drobného znečištění ve formě zákalu, které by za běžných okolností filtračním médiem prošlo, vám pomůže vločkovač, který je rovněž součástí tablet 3v1.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články