Můžete si dovolit bydlet ve vlastním?

Můžete si v dnešní době dovolit vlastní bydlení nebo hledáte jinou variantu bydlení? Jak to vidí mladí lidé. Mají vůbec na výběr nebo doba rozhodla za ně. Když se nenarodíte v bohaté rodině, která vás během vašeho života zajistí, tak je to velice obtížné. Ještě je možnost, že rodiče se vám do startu vašeho života snažili pomoc a něco vám nastřádali. Ovšem ne každý má takové štěstí a může se v tomto směru na své rodiče spoléhat.

byt

V dnešní době, abyste uspěli, si musíte najít velmi dobře placenou práci, abyste si sám mohl pořídit vlastní bydlení, a to nemluvíme o domu, ale o bytu. Musíte se hodně ohánět, abyste mohl splácet hypotéku zcela sám. Rozhodně se to lépe táhne ve dvou, jak už se říká. Když máte k sobě partnera nebo partnerku, která stojí při vás, a o vše se dělíte, je to jednoduší. Máte dva kvalitní příjmy a s tím už se dá pracovat. Můžete se si společnými silami vzít hypotéku a vlastní bydlení si obstarat. Samozřejmě musíte počítat i s tím, že jste mladý pár a určitě budete chtít do budoucna rodinu. Někdy se za daří dřív, než plánujete a vaše finance se tak omezí o jeden plat. Dobře musíte promyslet, zda budete zvládat. Mohlo by se pak stát, že se dostanete do nepříjemné situace.

lidé

Každý ovšem nemá takové štěstí, že k sobě najde tu pravou nebo toho pravého a je sám. Musí se o sebe postarat a ve většině případů, kdy nechcete být závislí na svých rodičích, se uchýlíte do podnájmu. Je to jedna z prvních možností, které existují. Mnoho lidí žije v podnájmu a jsou velice spokojeni. Někdy mají velké rodiny a spoustu dětí a nikdy si vlastní bydlení nepořídí. Jsou tak celý svůj život v dlouhodobém pronájmu a jsou spokojeni. Jak to vidíte v dnešní době vy? Máte vlastní dům nebo byt. Nebo žijete v podnájmu a jste za něj rádi. Neboť nemovitosti se pohybují v současnosti velmi vysoko a málo kdo na ně z běžného platu dosáhne a může si je dovolit. Hypotéky a podmínky dosažení jsou přísnější a většina lidí na ně nedosáhne. Musíte mít osobu, která se za vás zaručí vlastním majetkem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články