Restart po viróze

V současné době nejeden jedinec bojuje s infekčním onemocněním. Příčinou samozřejmě může být pouhé nachlazení, viróza nebo dokonce i infekční nemoc. Pokud se vše úspěšně zvládne, tak je to naprosto skvělé. Jen je tu malý problém, i přes to, že jste již zdraví, tak se cítíte stále oslabeni, unavení, bez nálady a jaksi vám chybí motivace a dokonce i energie, jak se z toho dostat. Obáváte se i toho, že už nebudete mít ani chuť znovu natáhnout legíny a vyběhnout ven do přírody. Nebojte, tento stav je zcela přirozený. Nacházíte se v rekonvalescenci a je třeba začít poslouchat své tělo.

únava

  • Cítíte se unavení?

Poslouchejte své tělo a odpočívejte. Ono totiž s jarním onemocněním se to také trochu zkomplikuje se změnou biorytmů, což je pro tělo pěkný zásah. Boj s nemocí a ještě tento dáreček je zkrátka vysilující a je třeba někde sílu dočerpat. Zapomeňte na nesplněný tréninkový plán, protože pokud se pustíte do sportování dříve, tak si jen můžete zadělat na další zdravotní problém. Takže myšlenku odložte na pozdější dobu, až odezní všechny příznaky nemoci. Nyní se zaměřte na pravidelný spánek.

  • Kam se ztratila nálada?

Cítíte se skutečně mizerně? Zkuste na to jít od lesa. No vlastně vyrazte na procházku, stačí jen krátká, a když navíc svítí sluníčko, tak to je ten nejkrásnější balzám pro tělo. Rozhodně nechoďte ještě do fitka nebo sauny. Lepší je se vydat ke kadeřnici, do lázní, objednat si lehkou masáž nebo zajít do kosmetického salónu. Místo sportu si připravte aromatickou koupel, povzbuďte svoji mysl a nechte se zahřát bylinkovým čajem.

nespavost

  • Potřebujete vzpruhu?

Tentokrát vsaďte na vyvážený jídelníček. Po nemoci tělo potřebuje vyváženou stravu. Zelenina, ovoce, zdravé pečivo, maso, ryby atd. Můžete vyzkoušet sílu chutných klíčků, které jsou naprosto ideálním zdrojem všech důležitých látek. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim, tělo se vám za to odmění. A nebojte, sportování vám zatím neuteče. Vše doženete, až budete úplně fit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články