Ochlazení vztahů v době koronavirové?

Ptáte se jak? Odpověď je nasnadě. Není umožněno setkávání se, vzájemné potřásání rukama při shledání, natož objímání a líbání. Lidé se zdržují spíše v klidu a bezpečí domova a ven raději nevycházejí. Města, obzvláště poslední den v týdnu – v neděli – osiřela, vypadá to jako by vymřel život. Ale to je jen zdání. Časy nejsou tak černé a smutné. Jen se lidé více bojí a strachují o své zdraví. Proto nevyhledávají druhé lidi a uvrtají se spíše doma. Více využívají telefonické rozhovory, skypové rozhovory, FB profily a jiné ostatní sociální sítě, které jim umožňují kontakt s okolním světem, potažmo s příbuznými, spolužáky, učiteli, kamarády a dobrými přáteli. Využívejte alespoň tyto možnosti a neuzavírejte se do sebe. To je začátek konce a poznenáhlu se může připlížit i deprese. Obzvláště podzimní sychravé dny, kdy noci se prodlužují a dny zkracují, je méně přirozeného světla, nesvítí sluníčko, přibývá depresivních onemocnění.

udržování vzdálenosti 2 metrů v době korony

Vyhněte se jim. Pokud cítíte, že se propadáte do beznaděje, vyhledejte sociální telefonické linky, které nabízejí odbornou psychologickou pomoc a promluvte si s odborníky. Nenechávejte své pocity zmizet do prohlubně duše. Těžko se z toho pak budete léčit. Zastavte propad a zavolejte příbuzným, rodině, dětem, svému praktickému lékaři nebo výše zmíněným odborníkům, kteří jsou školeni na těžké stavy obzvláště v době, kdy stále hrozí nakažení Covid-19. Nestyďte se a vytočte číslo, které máte možnost zjistit na webových stránkách anebo jsou uváděna v televizních zpravodajstvích nebo na různých letáčcích, které roznášejí pracovníci České pošty.

mladý pár s rouškami na obličeji

Pokud máte možnost a nejste doslova ochrnuti strachem, doporučujeme denně vyjít alespoň na procházku. A načerpat energii z pohybu. Mozek se okysličí a přijdete na jiné myšlenky. Když budete dodržovat všechna nařízení, mít na obličeji čistou roušku, klidně si oblečte i rukavice, vycházka vám jen prospěje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články