To snad ne, rýsuje se dvojitá brada

Je pravdou, že podbradek neboli dvojitá brada skutečně změní celý vzhled obličeje. Než ale začnete přemýšlet o chirurgické ambulanci a následném odstranění, tak se na chvíli zastavte, možná s tím ještě půjde něco udělat. Dvojitá brada se začíná totiž objevovat postupně, pomalu a velmi nenápadně. Především s přibývající věkem, kdy kůže ztrácí svoji pružnost. Začne docházet k úbytku kolagenních a elastických vláken v podkoží. Ale aby se zase všechno neomlouvalo stářím, tak mnohdy si za tento vzhled může každý osobně sám a to nesprávnou životosprávou. Na druhou stranu se do takové záležitosti mohou zaplést i geny. Ale ať je již příčina jakákoliv, tak není třeba se s takovou záležitostí smířit a to rozhodně platí pro obě dvě pohlaví.

brada

Některé změny, které pomohou

Když se zamyslíte nad svými návyky, tak možná zjistíte, že to tak hrozné nebude a půjde s bradičkou ještě něco udělat. Pojďte se na některé z nich podívat, jelikož si je totiž ani plně neuvědomujete.

  • Špatný postoj – kde máte hlavu? Nosíte ji hrdě na krku nebo se s ní neustále skláníte? Podívejte se do zrcadla, jak tento postoj změní i vizáž obličeje.
  • Spaní s vysoko podloženou hlavou – není celkově zdravé pro páteř a zdravý odpočinek, ale nicméně se projeví i v tomto případě a zanechá jisté následky.
  • Pozor na slaná jídla – málokoho napadne, že sůl přitahuje vlhkost a ta se hromadí v těle a i to může být příčinou nepěkné druhé brady.

legrační obličej

Zkuste si zacvičit

Obličejová gymnastika je skvělá věc, která ovlivní oblast krku. To co budete posilovat, přestane být ochablé, což je výsledek. Chce to ale poměrně velkou trpělivost, jelikož výsledky se dostaví třeba až po několika měsících. Ale samozřejmě čím dříve se začne, tím to bude lepší.

  • Zkuste si sednout na židli, našpulit rty a zaklánět hlavu dozadu.
  • Snažte se co nejvíce vypláznout jazyk a přitom vydechovat.
  • Vysuňte bradu, spodní ret dejte přes horní a chvíli vydržte.
  • Střídejte za sebou dlouhé á a dlouhé ó.

Cviků je samozřejmě daleko více, ale rozhodně nebudou nudné.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články