Nelenošte a cvičte a hubněte i doma. Jde to!

Opravdu to jde, jen si musíte říct, zda chcete být zdraví a pohybliví. Dnešní doma nepřeje aktivnímu pohybu. Kdo byl zvyklý chodit do posilovny, které jsou nyní zavřené, cítí, že ztrácí. Silní jedinci pokračují v posilování doma, slabší odpadají, ale tím odpadá i jejich svalová hmota a přetváří se v tuk. To asi mnozí nechcete. Pokračujte doma s aktivním pohybem. K posilování se vždy nějaké domácí produkty najdou, i kdybyste – obrazně řečeno – měli zvedat pytel brambor.

žena cvičí na podložce jógu

A pro ty, kteří dosud procvičování dávali vale, máme radu. Začněte s pohybem právě teď. Protože právě teď je ta nejlepší chvíle rozhýbat tělo a získat tak ztracené endorfiny. Doba je smutná, ale nikoliv těžká. Díky koronaviru jsme přestali chodit ven na procházky, s tím – co kdybychom „něco“ chytili. Dobře. Nemusíte na procházky chodit do města, kde je větší pravděpodobnost, že budete potkávat lidi. Vyrazte do přírody a pěkně svižně. Po návratu budete rozhýbáni, možná se objeví i sluníčko na oboze a vykouzlí vám úsměv na tváři. S chutí se doma pusťte do cvičení. Jakmile začnete pravidelně cvičit a dotáhnete cvičení hodinu na plných šedesát minut bez prodlev a přestávek, možná postupem času zjistíte, že jste i shodili to obávané kilíčko, které se vás drželo jako klíště.

žena se protahuje v obývacím pokoji

Pravidelný pohyb přispívá k formování těla. Jen je nutné dodržet následující pravidla. Začněte alespoň deset minut s postupným protahováním těla. Tím připravíte ztuhlé svaly na nebolestivý pohyb. Potom zařaďte alespoň na 30 minut aerobní pohyb s posilováním. VŽDY končete strečinkem. Co je strečink? Poctivé pomalé protahování namožených svalů po cvičení. Nepodceňujte tyto jemné nenápadné pohyby. Uvolníte svaly, které po cvičení jsou stažené. Chybným prováděním cviků a zanecháním strečinku si připravujete živnou půdu pro zkrácení svalů. A to není přece žádoucí. Vy chcete svému tělu a sobě pomáhat, nikoliv si vědomě škodit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články