Nedaří se vám hubnout?

Přesto, že jste se odhodlali s nadváhou zatočit, stále se vám nedaří nechtěná kilíčka shazovat. Jen odhodlání nestačí. Buďte k sobě upřímní. Zkuste to jinak a zapisujte si poctivě, co přes celý den sníte. Ale skutečně všechno, i sebemenší detail, nad kterým byste jen mávli rukou, ale to je jen takový ždibíček, který nestojí za napsání.

ovesná snídaňová kaše

Když si po sobě seznam přečtete, možná zjistíte, že jíte vlastně celý den. I když jen drobátko, ale stále. Tu hrstička ořechů, tu mysli tyčinka – je přece zdravá a neublíží! Děláte si svačinu a zbude vám malá patka chleba, tak si jí namažete a strčíte do pusy. Ani si neuvědomíte, že jste zase jedli. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Možná ano, ale jen tak docílíte náhledu na to, jak a co jíte. Jestliže takto po malých kouscích jíte celý den, váš žaludek nemá šanci vše řádně a důkladně zpracovat. Neodpočine si a stále pracuje. I žaludek a trávící ústrojí musejí odpočívat, aby správně pracovaly. Doporučuje se jíst s přestávkami alespoň po třech hodinách. Když vám vyhovuje jíst jen třikrát denně, nic proti ničemu. Máte tělo tak naučené, dobře, ale nechtějte doplňovat své trávící ústrojí mezi tím. Je snadné pyšně tvrdit: „Já jím jen třikrát denně a stačí mi to!“ jestliže to máte takto nastaveno, nic mezi tím tedy nejezte a dodržte, co tvrdíte.

dívka ukazuje štíhlý pas

Seznam všeho jídla, které spořádáte za celý den máte napsaný? Zkontrolujte, zda máte přestávky mezi jídlem, zda je jídelníček plnohodnotný a obsahuje vše, co obsahovat má. Jíte dostatek zeleniny, máte pravidelný příjem vitamínů, minerálů, vlákniny? Nepřebývají ve vašem stravování sacharidy?
Jídelníček jako je například ovesná kaše s banánem slazená medem, ke svačině mysli tyčinka (přece ji v každé reklamě doporučují!) a jablko, na oběd si nandáte brambory s pečeným kouskem masa, na druhou svačinu krajíc žitného chleba se smetanovým sýrem a opět jablko. Završíte ovocným smetanovým jogurtem (ovoce je přece zdravé!). Bohužel, ačkoliv si myslíte, že váš jídelníček je zdravý, naopak – obsahuje nadměrné množství sacharidů a minimum vlákniny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články