Vyzkoušejte novou “úklidovou“ metodu KonMari

Vyzkoušejte, a hlavně ji zvládněte. Vyžaduje totiž osobní zodpovědnost, umění odpoutat se od věcí, které se vám stále jen hromadí a vážou vás k nim citové vzpomínky. Stejně tak je třeba postupovat podle přesně stanovených pravidel, které uvádí ve své knížce „Zázračný úklid – pořádek jednou pro vždy“ spisovatelka Marie Kondo. Kniha se okamžitě stala světovým bestselerem.

jednoduchý konferenční stolek s knihou

Marie Kondo pojednává o tom, že dokážeme hromadit věci, které necháváme bez ladu a skladu na určitých místech, kde sice nepřekážejí, ale také už nám nedělají každodenní radost, ale vážou nás k nim vzpomínky. A my nemáme to srdce tyto „zbytečnosti“ vzít a prostě vyhodit. Jenže, když se zamyslíte nad svým počínáním a neochoty zbavovat se věcí, za pár let se váš obývací pokoj změní k nepoznání. Nejen, že bude přeplněný drobnostmi nebo i solitéry, ale vy je také musíte opečovávat, utírat prach, přemisťujete je a jste vázáni se o ně stále starat. Připusťte si, že už nejste tak nadšení jako kdysi, když jste si kamínek z putování po horách nebo mušli nalezenou na pobřeží Středozemního moře přivezli domů …

meditace – čistá hlava

Metoda KonMari není o úklidu jako takovém, ale spíše o nastolení rovnováhy ve vás samých. Zodpovězení si otázky, co je pro vás důležité. Jde svým způsobem o čištění toku energie ve vás a tím pádem ve vašem životě, potažmo ve vašem bytě. Jedná se fakticky o revoluční metodu změny vašeho vnímání a uvědomění si sama sebe. Podmínkou ovšem je striktní následování všech rad, které Marie ve své knize popisuje. Vy je nesmíte měnit podle svého uvážení a provádět jen to, co se vám líbí. Umění je právě v tom dělat věci jinak, a přesto budou pro vás a vaše bydlení velmi prospěšné.
Podstatou věci je, abychom se obklopovali pouze věcmi, které nám dělají radost a zároveň zklidňovaly naše vědomí do blaženého uspokojení. V jednoduchosti je krása.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články