Správný make-up je základem každého líčení

V podstatě by se dalo říci, že tady se nedá nic moc zkazit, vždyť je to jen barevné sjednocení pleti a zamaskování drobností, které zrovna nechceme, aby byly vidět. No ovšem opak je pravdou a bez správně zvolené barvy či kombinace smíšených barev, potom i drahé stíny, řasenky a rtěnky celou situaci nezachrání. Vypadá to, že i nejjednodušší věci dokážou pěkně potrápit. Pokud potřebujeme najít správný odstín, tak postačí, když se budeme držet pár kroků, které jsou osvědčeným receptem k úspěšné volbě make-upu.žena, které se nanáší make-up

  1. Některé ženy doporučují vyzkoušet make-up, ještě před koupí, například na zápěstí, zdali máme stejný odstín, jako je naše pleť. To ovšem nemusí být správná volba, jelikož na obličeji při denním světle můžeme získat úplně jinou barvu a přirozeně ne tak přijatelnou. Rozhodně je lepší si nechat poradit od odborníků a podle toho si cíleně vybrat vhodné odstíny barev.
  2. Někdy si určitý typ nerozumí s naší pletí. Zvláště v tom případě, když ho použijeme na pleť, kterou ošetřujeme krémem. Pokud se nám začne drolit, tak to je celkem velký problém. Díky tomu je třeba se soustředit i na to, pro jakou pleť je make-up určený. Jiné požadavky bude mít suchá pleť a jiné mastná či kombinovaná.
  3. Měl by dostatečně krýt. Kdo má problematickou pleť, tak rozhodně uvítá skvělé krytí, ovšem ne každý produkt toto umí, což je třeba nejdříve zjistit, než utratit poměrně vekou finanční částku a poté zjistit, že to je absolutně k ničemu.

Obličej se dá upravit konturováním

V podstatě jde o takovou hru světel a stínů, kombinaci světlých a tmavých barev. Ač se to nezdá, tak je to trochu takový fígl, kterým se dá různě obličej prodlužovat, zužovat, zdůrazňovat jeho rysy atd. Aby dílo bylo úspěšné, tak je třeba zachovat základní triky podle tvaru našeho obličeje.paleta rozdílných odstínů make-upu

  • Kulatý obličej působí plným dojmem, ale není problém ho trochu zúžit. V podstatě tmavou barvu naneseme na místa, která chceme zeštíhlit. Postupujeme od lícní kosti až po bradu.
  • Oválný obličej vyžaduje spíše snížení čela a šikmo pod lícními kostmi. Bude nutností zasáhnout i na boční strany nosu. Světlou barvou naopak musíme zdůraznit oblast čela, oblast pod očima a trochu nanést i na bradu.
  • Podlouhlý obličej vyžaduje štíhlou linii tmavé barvy podél čela u vlasů, nos u bočních stran a brada si zaslouží také menší nános.
  • Čtvercový obličej bude potřebovat více zásahů, ale při správné aplikaci bude působit velmi příjemně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články