Péřové bundy se vrací

V dnešní době se upřednostňuje především lehké, ale teplé oblečení. Čím je bunda lehčí a skladnější, tak je zkrátka in. Je pravdou, že kdo se věnuje horolezectví, tak mu skutečně záleží na každém gramu. V běžném životě a nošení se zase na gramáž moc nehraje. Tady rozhoduje materiál, který plně zahřeje a nepropustí žádný chlad, dokonce je ještě navíc slušivý. V nabídce kvalitních výrobců zimního oblečení vévodí bambusové vlákno, vlna a nepřekonatelné peří, které je skvělým izolantem. Je pravdou, že péřové bundy potřebují péči, ale jsou zkrátka opět v kurzu. V nabídce jsou od všech velikostí a také se jimi mohou pyšnit všechny generace stejně tak jako děti, muži či ženy.různé barvy péřových bundiček

Do péřové bundy se vyplatí investovat

Jeden čas zůstávaly tyto bundy tak trochu stranou a nebylo divu, jelikož peří skvěle funguje v suchých a mrazivých dnech, ale vlhko jim neprospívalo. Naštěstí moderní technologie i v tomto směru pokročila a tak je máme zpět v plné kráse. Určitě je třeba bundu před prvním použití nastříkat impregnací. A stejně stále platí, že když nás zastihne déšť, tak je lepší ji nechat pořádně vyschnout, nejlépe při pokojové teplotě. Také se moc nedoporučuje praní v pračce, ale je lepší ji nechat vyčistit v čistírně. Při takové péči skutečně vydrží až řádku let.pánská péřová bunda

Nabídka na trhu

Pokud se zaměříme na dámskou módu, tak máme mnoho možností na výběr.

  • Prošívaná péřová bunda s kapucí a někdy bývá i s kožešinovým lemem, je vhodná na běžné nošení hlavně ke kalhotám.
  • Model s límcem a kapucí, která se dá smotat do límce, zase pěkně ochrání před větrem. Tento typ je vhodný k outdoorovým aktivitám.
  • Delší kabát je praktický do společnosti i na běžnou vycházku. Jeho délka udrží pěkně záda v teple.
  • Kratší modely se opět spíš hodí ke sportovním aktivitám, a pokud budeme mít sportovní outfit, tak tady s péřovou bundou nepochybíme.

Všechny modely se dají zakoupit v různém barevném provedení a tak není problém si pořídit veselejší a výraznější typ, stejně tak jako klidnou, společenskou variantu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články