Únor je měsícem půstu

V měsíci únoru není jen svátek svatého Valentýna, ale nastala i doba půstu, a to proto, že na zimu jsme naše těla pěkně zaobalili a přispěly k tomu taktéž i vánoční svátky, kdy jsme měli méně pohybu a dostatek až nadbytek jídla. Ale to, že v zimním období více jíme, je pozůstatek z dob minulých, kdy naše těla měla být připravena na kruté zimní období a když jsme byli více zakulacení, byla větší pravděpodobnost, že vše v pořádku přežijeme.

únorový svátek Valentýn

Doba minulá sice minula, ale něco z toho v nás zůstalo, a proto pro vás máme dnes radu. Mnozí již zapomněli na to, že lidé se v době Masopustu také postili, protože to není pro leckoho z nás přijatelné. Ono totiž přestat najednou jíst maso, když jste zvyklí ho denně pořádat, chce trošku odvahy se masa zříct. Ale naši předkové moc dobře věděli, proč se postí, zkuste to i vy.
Tělo si potřebuje odpočinout od těžké zimní stravy, potřebuje opět pročistit cévy, vyčistit krev, dát do oběhu potřebná ústrojí, a to docílíte ne léky, ale prostým půstem. Neznamená to, že přestanete přijímat stravu a budete jen pít. Nikoliv. Jezte, ale vynechejte maso. Váš organismus si potřebuje odpočinout, protože maso tráví až týden a při tom pracují nejen vaše střeva, žaludek, játra, jícen, žaludeční šťávy. A to nyní ustane. Tělo se začne čistit, zklidňovat a vy můžete i sami na sobě po pár týdnech pocítit značnou úlevu. Přestane vás bolet žaludek, hlava, pobolívat žlučník.

připravená zelenina k dušení na pekáči

Zařaďte spoustu čerstvé, dušené či blanšírované zeleniny. S ovocem to nepřehánějte, ale také je potřeba, hlavně kvůli nezbytné vláknině, která prospívá střevní mikroflóře. Jezte – pokud možno – ovoce z vlastních zdrojů anebo alespoň vypěstované v našich klimatických podmínkách. Omezte citrusy, protože ty naše orgány ochlazují. A to nyní nepotřebujeme, protože jaro ještě nepropuklo v celé své kráse. Zkuste se postit a možná, že to pro vás bude první krok k očistě organismu, potažmo ke změně životního stylu, na který se už dlouhá léta chystáte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články