S rozumem a lépe

Opravdu kvitujeme to, že dnešní současná společnost se více zamýšlí nad konzumem. Planeta je doslova zahlcená přebytečnými věcmi, které lidé prostě nepotřebují. Můžete se přesvědčit pohledem do minulosti – naši předci toho měli přeci o tolik méně a také žili! Samozřejmě nebyla tak vyvinutá moderní technologie medicíny, nebyly léky a tak dále, ale života si užívali třeba i jen v trojích šatech a dvojích botách. A žili, dělali, co je baví, měli manželé a manželky, měli děti a vůbec, byli šťastní. My v dnešní době máme všechno k dispozici a možná v tom je ta největší chyba a největší svár. Když si vybíráme, co nakoupíme, máme opravdu nepřeberné možnosti. V potravinovém oboru je to samozřejmě dobře, ale co například oblečení. Opravdu chceme tričko za stovku, které nám vydrží sotva pár měsíců nebo dáme přednost něčemu, co má trvanlivost několik let a nevyjde to z módy, protože to je nadčasové a třeba i flexibilní?

kreditní karta

Udržitelnost je to správné slovo

Všude samé odpadky, plasty, všechno. Už jste přemýšleli, jak budete eliminovat svůj vlastní odpad? Je to otázka opravdu na místě a vhodná, zejména v případě, že chcete udělat něco pro svojí planetu Zemi. A zamýšlí se nad tím více a více lidí, a to je dobře, protože jinak se tady v odpadu utopíme. Nejde jenom o nakupování potravin, které už nechceme tolik balit do zbytečných plastů, ale raději sáhneme po síťovaných pytlících, protože ty na zeleninu úplně bohatě stačí.

online shop

Jde třeba také o oblečení, které by nám mělo vydržet několik let. Nejlepší je obohatit svůj šatník o nadčasové a kvalitně zpracované kousky, které nevyhodíte po pár měsících nošení, ale bude se s nimi dát kombinovat naprosto všechno. Ještě lépe, pokud je koupíte od českého výrobce, který je vyrobil s láskou a velkou precizností. Za kvalitu se platí, ale ta investice se vyplatí!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články