Jak čistit skvrny od potravin z oblečení

Pro zdárné vyčištění skvrn je třeba zasáhnout včas. Stejně důležité je použít správný postup a vždy pracovat se studenou vodou.
Vyčistěte skvrny od kávy
Čištění skvrn od kávy není nikdy snadné a úspěchu lze dosáhnout po několika pokusech. Když je káva čerstvá, okamžitě zasáhněte tekoucí nebo perlivou vodou. Na jemných oděvech vyzkoušejte čistý denaturovaný alkohol smíchaný s vodou. Jemně ošetřujte, dokud skvrna od kávy úplně nezmizí. Před běžným praním nalijte na postižené místo trochu bílého octa.

vylité víno

Jak odstranit skvrny od omáčky
Pokud jsou čerstvé, můžete skvrny od omáčky odstranit absorpcí kuchyňskou papírovou utěrkou. Rozpusťte čajovou lžičku jedlé sody v trošce vody a vytvořte pastu, kterou nanesete na skvrnu. Nechejte to čtvrt hodiny působit a poté opláchněte. Před úplným vypráním oděvu naneste také trochu bílého octa.
Jak odstranit olejové skvrny na oblečení
K odstranění skvrn od oleje a másla se používá odmašťovací přípravek. Může to být například běžný saponát na nádobí nebo dokonce šampon na mastné vlasy. U jemných oděvů, například hedvábí, musí být mastná skvrna před běžným vypráním ošetřena mastkem.
Jak odstranit skvrny od červeného vína
Odstranění skvrn od červeného vína je těžké, ale lze to provést. Pokud je víno čerstvě nalité, musí být okamžitě ošetřeno perlivou vodou a poté, pokud je to možné, velkým množstvím soli.
Potom pokračujte v mytí vodou a mýdlem. Dalším způsobem, jak zasáhnout, je namočit skvrnu do horkého mléka a před úplným vypráním oděvu to nechat alespoň hodinu působit.

koblih

Vyčistěte skvrny od čaje
Je-li čerstvá, skvrna od čaje po ošetření mýdlem a vodou nepředstavuje zvláštní potíže a zmizí. Na druhou stranu, pokud se jedná o suché místo, dobrým řešením je ošetřit postiženou oblast teplým glycerinem, vodou a mýdlem. U syntetických tkanin je účinné ošetření citronem.
Odstraňte třešňové skvrny
Mléko a citron jsou účinné odstraňovače skvrn v případě látek znečištěných třešněmi. Nanáší se zejména mléko a nechá se působit alespoň několik hodin. Potom můžete pokračovat normálním praním. Citron naopak můžete opakovaně nanášet na skvrnu, dokud nezmizí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články