Nakupování je návyková záležitost

Nastoupíte po vystudování vysoké do práce nebo si seženete ještě při studiu brigádu – jasně, poplatíte nezbytnosti jako je nájem, paušál a další poplatky, ale vždy vám ještě zbyde takzvaně nějaké kapesné. Určitě jste závislý na nějaké věci nebo máte prostě jen slabost pro hezké věci, které vám dělají radost. Pro kluky to může znamenat nějaká skvělá online hra na herní konzoli, pro holky to může znamenat nakupování kosmetiky nebo oblečení. Prostě si každý sbírá to svoje. Žádná strana ale není ta špatná. Každý si rád dělá radost nějakou pěknou věcí. Není to nic proti ničemu, protože v dnešní urychlené době je to pro naší psychiku hrozně důležité. Ale zamysleme se nad tím, jak dlouho nám taková věc vydrží a zda jí opravdu nutně potřebujeme.

košík

Nakupujte, až když vypotřebujete

Třeba u kosmetiky – nesbírejte jí jako Pokémony, i kosmetika má svojí exspiraci a pokud jí budete mít přehršel, může se stát, že jí prostě nestihnete spotřebovat a je to úplně stejné, jako kdybyste papírovou bankovku vyhodili oknem. Proto kupujte si tyto nezbytnosti, až když je skutečně vypotřebujete. Nedělejte si žádné zásoby, přispějete tím tak ekologii i svojí peněžence. Nákupy nás sice potěší, ale za ušetřené peníze si přece můžete dopřát něco dražšího a kvalitnějšího, například.

peněženka

To je přeci mnohem lákavější, než mít doma ze svého nábytku jenom vitríny na předměty, na které se bude jen prášit. To platí třeba i v případě oblečení, samozřejmě pokud nakupujete v sekáčích, děláte pro ekologii jen to nejlepší. Nepodporujete konglomeráty, které nechávají šít oblečení v pochybných podmínkách. Dáváte oblečení druhou šanci a nosíte ho do roztrhání. Za to vám planeta poděkuje. Eliminujme zbytečné předměty, které nás jen zahlcují, a obklopme se tím, co skutečně potřebujeme a zároveň je to i krásné na pohled a třeba i praktické.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články