Cesta k vysněné postavě

Ručička na váze vám zase ukázala více, než jste předpokládali? Nastává vztek na sebe, pak na váhu a v neposlední řadě i na to jídlo. Pak euforie, kdy se z minuty na minutu rozhodnete začít hubnout a přečtete všechny články na internetu z kategorie – hubnutí. Tentokrát už to vyjde, říkáte si sami pro sebe. Jenže už druhý den máte ukrutný hlad způsobený hladovkou o několika sklenicích vody a večer už se musíte držet gauče, abyste nevygruntovali celou ledničku.

Posilovací činky

Takhle většinou začíná každý nerozvážný pokus o hubnutí. Povětšinou takové hladovění končí po pár dnech na gauči u televize s čokoládou a slanými chipsy. Za tento lehkovážný pokus o hubnutí se vám vaše tělo odvětí za pár dní hned několika kily navíc. Krom těch, které jste za těch pár dní stihli zhubnout i několika dalšími jako bonus. Poznáváte se? Aby taky ne, bezmyšlenkovité hubnutí nemůže totiž nikdy dopadnout dobře a vždy končí stejným výsledkem. Hubnutí je běh na dlouhou trať a nedá se jen tak ošidit.

Zdravé stravování
 
Jak začít?
V případě, že vás trápí kil navíc víc, než je zdrávo, je dobré se o případném hubnutí pobavit se svým lékařem. Po důkladném vyšetření by měl určit příčinu, která má za následek nadměrné tloustnutí. Může se jednat o špatnou funkci štítné žlázy, zpomalený metabolismus či další z tělesných indispozic. Odborník také povětšinou provádí celkové vyšetření, ze kterého je možné vyčíst poměr živin, rozložení svalů a tuků v těle. Z vyšetření je pak následně možné sestavit jídelníček a fyzickou aktivitu nejvhodnější pro daného člověka. U lidí, kteří trpí jen lehkou nadváhou, postačí zamyslet se nad svým jídelníčkem a upravit poměr živin. Dobrým pomocníkem jsou v tomto ohledu kalorické tabulky, díky kterým je možné dobře hlídat celkový kalorický příjem/výdej. Pokud však v tomto ohledu přeci jenom trochu tápete, vyhledejte výživového poradce, který vám pomůže sestavit jídelníček na míru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články