Jak se zdravě zbavit přebytečných kilogramů?

Jsou to právě ženy, které se s vidinou krásné a štíhlé postavy mnohdy po hlavě vrhají k nesmyslným dietám, které už z principu nemohou fungovat. Omámení snem, touhou podléhají chvilkové euforii a zkouší nejnovější diety úplně bez rozmyslu. Hladovky, případně nesmyslné diety, které jsou z kalorického hlediska nevyvážené, nemohou dlouhodobě fungovat. Na to ale většina žen neslyší a jsou hnány motorem v podobě prvních ztracených kilogramů. Jenže tento způsob hubnutí není dlouhodobě udržitelný, čím dál častěji tělo do mozku vysílá prosebné signály a touží po pořádném přídělu kalorií. I ta nejodhodlanější a nejvytrvalejší žena nakonec nedokáže tuto potřebu potlačit.

Osobní váha

A celá akce s názvem hubnutí končí u televize s čokoládou a pořádnou zásobou slaných chipsů. Strašák v podobě jojo efektu na sebe nenechá dlouho čekat a doba, po kterou jsme naše tělo trýznily hladověním, je k ničemu. A víte, co je na tom nejhorší? Tělo v případě nedostatku kalorií se zbavuje nejdříve vody a svalové hmoty a nikoliv tuku. Pokud chcete skutečně začít hubnout a novou váhu si i udržet, je zapotřebí u jídla přemýšlet. My vám dnes poradíme jak na to, aby už to protentokrát skutečně vyšlo. Články v kategorii – hubnutí už pro vás nemusí bát noční můrou.
 
Zdravý pohyb

Změna jídelníčku krok za krokem

Nenechte se strhnout počáteční euforií, která povětšinou opadne hned po prvních pár dní hladovění. Pokud jste se skutečně rozhodla zhubnout, zastavte se a udělejte si přesný plán hubnutí, který protentokrát bude fungovat. Smyslem není ze dne na den omezit přísun kalorií na minimum, ale začít s ubíráním postupně. Ujasněte si, proč chcete zhubnout, jaká motivace vás udrží v těžkých chvílích nevrhnout se na plnou lednici a jaké cíle jsou pro vás uskutečnitelné. Důležité je krom správného přístupu k jídlu i ten ke sportu. Tělo může aktivně hubnout s menšími porcemi jídla, ale s pohybem to půjde mnohem rychleji.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články